6 Komentarzy

Tagi Kasia w Austrii narty pilegnacja skóry zimą

Cera na nartach - jak o nią dbać, aby nie wrócić z ferii z odmrożeniami?

Wybierając się na deskę czy na narty, należy pamiętać, że pomimo mroźnej aury słońce na stoku jest zabójcze dla cery. Na każde 1000 metrów wzwyż zwiększa się o 15% natężenie promieniowania UV, dodatkowo śnieg i lód odbijają aż 85% promieniowania słonecznego. Te wszystkie warunki powodują, iż promieniowanie UV na stoku jest 2,5-krotnie silniejsze niż na plaży.

Kosmetyki z wysokimi filtrami są koniecznością, jednak muszą być bogate w witaminy A i E oraz substancje odżywcze, absolutnie nie mogą zawierać wody. Muszą to być kremy natłuszczające, a nie nawilżające. Taki krem powinien wspomagać odbudowę płaszcza lipidowego uszkodzonego na skutek surowych warunków atmosferycznych. Kremy nawilżające zawierają wodę, która pozostaje na powierzchni skóry a w kontakcie z mrozem może spowodować odmrożenia. Dobry krem natłuszczający powinien zawierać takie substancje jak: gliceryna, wazelina, wosk pszczeli, wyciąg z masłosza, algi, minerały, ceramidy, alantoinę.

Słońce, mróz, silny wiatr, wysuszają cerę. Szczególnie trzeba dbać o wystające partie ciała– usta, nos, czoło, policzki, uszy. Najwygodniejsze są poręczne sztyfty z filtrami, które zmieszczą się z łatwością w każdej kieszeni a dzięki wysuwanym wkładom nie wymagają zdejmowania rękawiczek przy aplikacji.

Nie można zapominać o dłoniach – oprócz rękawiczek, konieczne jest stosowanie regenerującego kremu do rąk. Warunki na stoku są bardzo specyficzne, dermatolodzy polecają specjalne kremy tłuste, nie należy przejmować się nadmiernym „świeceniem” cery, ważniejsza jest ochrona!

Silniejsze słońce powoduje podrażnienie oczu, warto o tym pomyśleć wcześniej i zaopatrzyć się w gogle lub w okulary przeciwsłoneczne. Skórę wokół oczu chrońmy dodatkowo kremami, idealne są te z wyciągami z alg morskich. Zabezpieczymy się przed nadmiernym rozwojem zmarszczek mimicznych.

Ważne jest, aby wybierając czapkę oraz rękawiczki zwracać uwagę na skład materiałów, z których są wykonane. Idealne to te, które nie podrażniają skóry, jednocześnie zapewniając ciepło.

Oprócz tłustych kremów ochronnych na stok, podręczna kosmetyczka powinna zostać wyposażona w krem łagodzący podrażnienia spowodowane nadmiernym słońcem,

Po powrocie ze stoku koniecznie trzeba szybko zmyć kremy, ponieważ mogą one nadmiernie rozgrzać naskórek, a co za tym idzie niepotrzebnie rozszerzyć naczynia krwionośne, co mogże prowadzić do podrażnień skóry oraz pękania naczyń krwionośnych.

Wiecej na kasiawaustrii.snobka.pl

Cera na nartach - jak o nią dbać aby nie wrócić z ferii z odmrożeniami

Autor: Kasia
gość

gość | | Zgłoś

artykuł spóźniony o co najmniej 3 miesiące

gość

gość | | Zgłoś

jade na narty pod koniec marca. jakie kosmetyki pielegnacyjne polecacie? z gory dziekuje :)

Hihhihih

Hihhihih | | Zgłoś

Jak dobrze, że nie stać mnie na narty :P

gość

gość | | Zgłoś

dlaczego, w białce podobno leży śnieg a poza tym jest za granica :) ja zawsze korzystam z kremu wintercare z olejem z migdała, taki z zieloną zakrętką.

mimieggi

mimieggi | | Zgłoś

Ja już od 2 sezonów na narty jak i na cala ziem używam kremu firmy Dermika - Aquaoptima. Krem jest rewelacyjny i bardzo dobrze nawilżam a nie jest taki tlusty jak inne kremy zimowe i może być używany cały rok. Krem ma lżejsza konsystencje, ale jest naparawde niesamowicie skuteczny - nawilzenie jest doglebne. skora odporna na mróz - polecam :)

zaneta

zaneta | | Zgłoś

autor: gość
jade na narty pod koniec marca. jakie kosmetyki pielegnacyjne polecacie? z gory dziekuje :)
Ja tez polecm Krem Dermika Aquaoptima - krem jest lekki ale bardzo dobrze nawilża nawet w czasie mrozów skora jest idealnie pielęgnowana, a krem możesz później spokojnie używać bo nie jest to typowo tłusty krem zimowy. polecam jeszcze nigdy mnie nie zawiódł ! :)

olka777

olka777 | | Zgłoś

autor: gość
dlaczego, w białce podobno leży śnieg a poza tym jest za granica :) ja zawsze korzystam z kremu wintercare z olejem z migdała, taki z zieloną zakrętką.

ja też wintercare ale niebieski ; )


X
Drodzy Czytelnicy,
Połączyliśmy nasze siły z serwisem WP Kobieta
i od dziś nasze treści będziecie mogli przeczytać na tym właśnie serwisie.

Dziękujemy, że jesteście z nami!
Redakcja