3 Komentarze

Tagi porada chińskie rytuały urodowe medycyna chińska uroda maseczki DIY

Chińskie sekrety dla pięknej skóry

Spoglądając na wschód, przynajmniej w dziedzinie pielęgnacji skóry, widzimy przede wszystkim innowacje – kremy ze śluzu ślimaka, produkty typu cushion  czy maseczki typu sheet mask. Dla własnych korzyści warto jednak oglądać się również wstecz.

Porcelanowa cera chińskich cesarzowych i gładka skóra gejsz, które nie miały dostępu do współczesnych metod oczyszczania twarzy mówią same za siebie. Czasem rozwiązań warto poszukiwać w chińskiej medycynie. Niektóre rytuały kosmetyczne, przynajmniej w Chinach, stosowane są do dziś. Poniżej pięć chińskich sekretów zdrowej, pięknej skóry.

Poprzednie Zdjęcie 1/6 Następne

Zioła i korzenie

Zioła i korzenie

Chińska medycyna bazuje przede wszystkim na ziołach i korzeniach, które można stosować zarówno wewnętrznie, jak i zewnętrznie. W pielęgnacji skóry zastosowanie znalazły m.in. jagody goji, które są bogate w antyoksydanty, dzięki czemu chronią skórę przed przedwczesnym starzeniem się.

 

Miejscowo stosuje się także korzeń Huang Qi (znany jako korzeń Astragalusa, czyli traganka), który sprawdza się w rewitalizacji zmęczonej, starzejącej się skóry. Bei Qi, korzeń Astragalusa pochodzącego z Mongolii Wewnętrznej, słynie z kolei z właściwości rozjaśniających.

gość

gość | | Zgłoś

chińskie metody owszem, sprawdzają się na grubszej, zwięzłej skórze - takiej jaka dominuje u Azjatek. Paniom o skórze delikatnej, cienkiej, wrażliwej - odradzam poszukiwania w tamtym rejonie świata. Polecam bardziej lokalne ziołowe specyfiki :)

gość

gość | | Zgłoś

Rozumiem inspirację azjatyckimi kosmetykami, ale bezkrytycznego ich używania już nie. Przez rok pracowałam w Azji i tam właśnie usłyszałam od lokalnej kosmetyczki, że to bzdura bo azjatki i europejki mają zupełnie inną skórę, włosy. Na nas się te kosmetyki nie sprawdzą w 100%, tak samo jak na azjatce nie sprawdzi się mój szmpon do cienkich włosów :)

Fala2

Fala2 | | Zgłoś

co wiecie o filtrach na słońce Floslek?


X
Drodzy Czytelnicy,
Połączyliśmy nasze siły z serwisem WP Kobieta
i od dziś nasze treści będziecie mogli przeczytać na tym właśnie serwisie.

Dziękujemy, że jesteście z nami!
Redakcja