0 Komentarzy

Tagi Manufaktura Czekolady czekolada miejsca

Czekolada nie zadaje pytań, czekolada rozumie. Nowe miejsce: Manufaktura Czekolady

Nie możesz kupić szczęścia, ale możesz kupić czekoladę, a to w sumie to samo, prawda? Może nie do końca to samo, ale coś w tym na pewno jest.

Od niedawna takie czekoladowe szczęście można sprawić sobie lub innym w otwartej właśnie w Łomiankach czekoladziarni Manufaktury Czekolady. Można tu nie tylko napić się doskonałej czekolady i skosztować pyszności z cennego ziarna kakaowca, ale także stworzyć własną tabliczkę. Obok rozmaitych czekolad z ziaren sprowadzanych z Ghany, Wenezueli, Kolumbii, Republiki Dominikany i Ekwadoru, Manufaktura proponuje też truskawkowe trufle (smaczny afrodyzjak), bajeczne lizaki, a dla koneserów – Criollo Porcelana – tabliczkę z jednego z najdroższych i najbardziej poszukiwanych na świecie ziaren kakaowca.

Zainteresowani od obsługi wysłuchają zajmujących historii i ciekawostek dotyczących czekolady, a przez szklaną ścianę mogą podpatrywać jak wygląda proces produkcji. Na miejscu odbywa się hartowanie, formowanie, chłodzenie, zdobienie i pakowanie tabliczek. Wszystko zgodnie z ideą: naturalnie, od ziarna kakao, do gotowej tabliczki. Bez spulchniaczy, sztucznych aromatów i ulepszaczy.

Zaciekawieni tajnikami produkcji mogą zapisać się na warsztaty i własnoręcznie wyprodukować autorską tabliczkę. Do wyboru jest 52 dodatki, między innymi mięta, chili peri peri, cytryna, orzeszki, kardamon, popcorn i pomidory. Wszelkie eksperymenty w tym zakresie są dozwolone.

My zdecydowanie ulegamy pokusie i regularnie sięgamy po czekoladowe szczęście. Jak jest z Wami? Doceniacie właściwości pysznej tabliczki?

Manufaktura Czekolady znajduje się w Łomiankach, Orzy ulicy Brukowej 6A. Czekoladę, również tę ze składnikami „na życzenie” oraz do picia można kupić również w sklepie internetowym

Autor: Wei
dzemik

dzemik | | Zgłoś

no to już dodaję kolejny punkt do mojej listy wycieczkowej :D

gość

gość | | Zgłoś

zajefajna miejscówka :D


X
Drodzy Czytelnicy,
Połączyliśmy nasze siły z serwisem WP Kobieta
i od dziś nasze treści będziecie mogli przeczytać na tym właśnie serwisie.

Dziękujemy, że jesteście z nami!
Redakcja