1 Komentarz

Tagi Pierre Dukan dieta Dukana dieta Dukana 2 diety odchudzanie dieta proteinowa dieta niskowęglowodanowa

Dieta Dukana w nowej odsłonie

Pierre Dukan, autor najpopularniejszej diety w dziejach historii, powraca z nową książką. Po kilkunastu latach obserwacji postanowił wyjść naprzeciw osobom zainteresowanym umiarkowaną utratą wagi i opracować zdecydowanie bardziej elastyczny od oryginału plan dietetyczny.

Grzechem byłoby stwierdzenie, że Pierre Dukan cieszy się niezachwianym zaufaniem. Kilka lat temu, w ramach kary za przepisywanie pacjentom tabletek Mediator, odebrano mu prawo do wykonywania zawodu. Francuski dietetyk niewiele sobie z tego robi. Globalny sukces (od 2000 roku, czyli od daty wydania pierwszej publikacji, sprzedał ok. 16 milionów książek) dodał mu pewności siebie i motywacji do stworzenia nowej wersji bestsellerowej diety.

François Hollande, Jennifer Lopez, Gisele Bündchen – lista osób z pierwszych stron gazet, które skorzystały z porad Dukana, ciągnie się w nieskończoność. Nie oznacza to jednak, że jego dieta pozbawiona była wad. Program oparty na czterech fazach (ataku, naprzemiennej, utrwalania i stabilizacji) był skuteczny, ale też bardzo restrykcyjny i nie do końca bezpieczny. Wielu wskazywało chociażby na wynikające z niego zagrożenia dla nerek.

W przeciwieństwie do pierwowzoru, dieta Dukana 2 jest dietą zbilansowaną i bardziej różnorodną, idealną dla osób, które mają kłopot z rezygnacją z niektórych grup żywności na długi czas. Jest to dieta niskowęglowodanowa o mniej restrykcyjnym podejściu do tematu odchudzania. Pozwala ona schudnąć do 1,8 kg tygodniowo, a po kilku tygodniach – kiedy utrata wagi zaczyna spowalniać – zakłada zintensyfikowanie ćwiczeń.

Jak przekonuje ostatnimi czasy Pierre Dukan, tak długo, jak dbamy o to, by trzymać się wyłącznie dozwolonych produktów spożywczych, nie mamy potrzeby sprawdzać, ile ich spożywamy. Podstawą jest ograniczenie spożycia cukru oraz spełnianie podstawowych potrzeb mających związek z naturalnym wytwarzaniem serotoniny, czyli hormonu szczęścia. W rozdziale „10 filarów szczęścia” francuski dietetyk wspomina chociażby o miłości, seksie, potrzebie przynależności, domu, naturze i ćwiczeniach.

W nowej diecie cztery fazy Pierre Dukan zastąpił siedmioma krokami, odpowiadającymi siedmiu dniom tygodnia. Z każdym dniem dodaje się nową grupę żywności. W poniedziałek spożywamy tylko białka, w kolejnym dniu białka łączymy z warzywami, w środę dokładamy owoce, w czwartek pieczywo, w piątek ser, w sobotę węglowodany złożone (np. czerwoną soczewicę). W niedzielę świętujemy – możemy sobie pozwolić np. na czekoladę czy trzydaniowy posiłek z lampką wina.

Książki Dukan Diet 2, póki co, na próżno szukać w polskich księgarniach. O podstawowych założeniach nowej diety można za to przeczytać na jego brytyjskiej stronie internetowej. Ciekawe czy druga odsłona kultowej diety dorówna popularnością pierwowzorowi.

Zobacz też: Przykładowe przepisy w diecie proteinowej 
Zobacz też: Nie możesz schudnąć mimo diety? To może być wina tego składnika!

Autor: Margaret
gość

gość | | Zgłoś

Jeżeli chcesz się odchudzić zdrowo, bezpiecznie i na stałe, skorzystaj ze świetnego programu redukcji wagi.
Nie musisz opuszczać posiłków, możesz jeść 3 posiłki i 2 przekąski. Dołącz do tysięcy zadowolonych klientów,
którzy nie mają efektów jo-jo (idealnafigura24.pl)

opla

opla | | Zgłoś

Jeśli tabletki to tylko naturalne takie jak Foreverslim, na początku byłam do nich sceptycznie nastawiona, ale koleżanka brała i na własne oczy mogłam zobaczyć efekty. Oprócz odchudzania czułam się lepiej i po prosu miałam więcej energii.

sobowtorka

sobowtorka | | Zgłoś

Ja korzystam w tej chwili z diety dr Dąbrowskiej i jestem bardzo pozytywnie zaskoczona efektami odchudzającymi - a te miały być raczej dodatkowo, bo ta dieta przede wszystkim ma oczyszczać organizm. Polecam każdemu zasięgnąć wiedzy na temat postu Dąbrowskiej: postleczniczy.pl/mechanizm. To o wiele lepsze niż Dukan, który w moim przypadku sprawił, że miałam problemy zdrowotne:/


X
Drodzy Czytelnicy,
Połączyliśmy nasze siły z serwisem WP Kobieta
i od dziś nasze treści będziecie mogli przeczytać na tym właśnie serwisie.

Dziękujemy, że jesteście z nami!
Redakcja