8 Komentarzy

Tagi Francesca Eastwood Hermes Birkin Clint Eastwood Tyler Shields

Kosztowny performance

Za tworzenie sztuki współczesnej zabrała się Francesca Eastwood, córka hollywoodzkiej gwiazdy Clinta Eastwooda. 18-letnia Francesca zaprezentowała światu swój artystyczny – jak twierdzi – performance: pociętą piłą i spaloną torebkę Hermes Birkin.

Jakby tego było mało, Francesca wybrała jeden z najcenniejszych i najdroższych modeli – wersję ze skóry krokodyla wartą około 100 tysięcy dolarów. Cały akt „twórczy” uwiecznił na zdjęciach chłopak dziewczyny, artysta-fotograf Tyler Shields. Efekty para opublikowała na Facebooku i Twiterze. Shields pod serią zdjęć umieścił podpis: „Destrukcja jest pięknym wydaniem wolności”, poniżej padają pytania: „Chciałbyś tę torebkę?”, „Jesteś smutny widząc jak ją zniszczyłem?”.

Na reakcję nie trzeba było długo czekać. Na pannę Eastwood i fotografa posypała się lawina wyzwisk i ostrej krytyki. Oburzenia nie kryła nawet matka dziewczyny, która publicznie wyznała, że jej córka widać nie zna wartości pieniędzy. „Artystka” całe zamieszanie skwitowała stwierdzeniem, że świat jej i jej sztuki zwyczajnie nie rozumie.

Birkin to jedna z najsłynniejszych i najbardziej pożądanych torebek świata. Model powstał w 1984 roku i nie schodzi z list bestsellerów. Na Birkin trzeba się zapisać i czekać w kolekcje. Ręcznie wykonana w pracowni Hermes torebka uchodzi za fason idealny. Ponoć jej projekt powstał w samolocie. Prezes Hermesa siedział koło Jane Birkin, która miała mu naszkicować na serwetce torebkę, o której marzy każda kobieta. 

To nie pierwszy atak z piłą i ogniem na kobiece akcesoria luksusowe. Tyler Shields ostrymi i gorącymi narzędziami potraktował również słynne pantofle Christian Louboutin. Czarna para z czerwoną podeszwą została przecięta i podpalona. Artysta twierdzi, że to wyjątkowo solidny model i sporo wysiłku kosztowało go zniszczenie pary. Wszystko zostało uwiecznione na zdjęciach i opatrzone podpisem: „Nigdy nie pozwól, by przedmiot tobą zawładnął” . Pod zwęglonym butem fotograf dodaje: „Kupiłbyś ten but?”

Zdjęcia: www.tylershields.com

Autor: Wei
gość2

gość2 | | Zgłoś

mogła jakiś lepszy przekazwymyśleć...

gość

gość | | Zgłoś

Ile jeszcze razy przeczytam o tym na każdym portalu?

gość

gość | | Zgłoś

autor: gość
Ile jeszcze razy przeczytam o tym na każdym portalu?
hehe o tym samym pomyślałam.

gość

gość | | Zgłoś

Jak dla mnie świetne! Nie rozumiem jak można płakać nad jakąś torebką, czy parą butów, czy oburzać się, że ktoś rzekomo "nie szanuje pieniędzy"? Przyjemnie jest mieć luksusowe gadżety, lubię takowe posiadać, ale czy naprawdę ich wartość jest tak duża? Tak naprawdę dobre buty można zrobić w granicy cenowej 300zł (chodzi mi o materiały, szycie ręczne itp.), a wszystko co powyżej, to już cena otoczki i szumu medialnego, a najbardziej podniecają się ci, których na to nie stać. To tylko rzeczy, nigdy nie żąłowałam jak coś mi się zniszczyło, bo po to są żeby ich używać i tym bardziej uważam za śmieszne np. dziewczyny, które kupią w lumpeksie przepocone szpilki, tylko dlatego, ze mają metkę, już wolałabym chodzić w butach z sieciówki, niż znoszone po nieznanej mi osobie...

gość

gość | | Zgłoś

Tak...Tak, później się okazało, że spalona torebka była podróbką birkina - nie oryginałem.

Ahmad

Ahmad | | Zgłoś

Kolęda jak kolęda słowa się zgadzają no może trochę meykolda nieco zmieniona, ale wyobraźcie sobie kapłana zapodającego w tej rytmice dla wiernych Jak bardzo jesteśmy tradycjonalistami, dokładnie ta sama treść, wystarczy zmienić melodykę . Podobne wrażenia odczuwaliśmy po interpretacji E Gf3rniak naszego hymnu narodowego, mało to jeszcze przez taką zmianę nie wygraliśmy mistrzostw w Korei Dziękujemy bardzo , a nawet okrutnie bardzo za życzenia i pierwszy wpis . Zapraszamy do następnych tip topf3w

Yuritzy

Yuritzy | | Zgłoś

sty14 Oj Justyś Ty rf3wniez byłas slodka ,grzeczna , slnciza i kochana ale rzeczywiscie jesli chodziło o przeproszenie kogos to uparciuch był z Ciebie straszny.A Niki -cf3ż to dziecko jest pod kazdym względem cudowne i bardzo, bardzo madre.

Jeanine

Jeanine | | Zgłoś

Mister Siergiej, ależ stosuje Pan fasnantyczte skrf3ty myślowe! Doskonałe ćwiczenie na wyobraźnię, lecz pozostawia wiele pola czytelnikowi, ktf3ry może dopowiedzieć sobie to i owo Mam jednak nadzieję, że jest właśnie tak; gorzej, gdyby w jakiejś kwestii czytelnik nawet nie potrafił sobie wyobrazić, jak jest naprawdę Domyślam się, że vancouverska polonija w mig chwyta Pańskie myśli; ja mam z tym nieco problemf3w, ale i tak pozdrawiam serdecznie.PS Mf3j komentarz być może rf3wnież nie jest jednoznaczny i prosty, pewnie właśnie dlatego jednak z tak szerokim uśmiechem przeczytałam Pański powyższy wpis


X
Drodzy Czytelnicy,
Połączyliśmy nasze siły z serwisem WP Kobieta
i od dziś nasze treści będziecie mogli przeczytać na tym właśnie serwisie.

Dziękujemy, że jesteście z nami!
Redakcja