3 Komentarze

Tagi Paris Haute Couture Fashion Week 2015 haute couture Paris Haute Couture Fashion Week moda

Najdziwniejsze kreacje z minionego Paris Haute Couture Fashion Week

Pokazy haute couture mają to do siebie, że wiele zaprezentowanych na pokazach kreacji nie nadaje się do noszenia. W zaskakujących strojach od wiodących domów mody sporadycznie pojawiają się jedynie ekscentryczne celebrytki i artystki, które wychodzą z założenia, że nieważne co o nich mówią, byleby mówili. Miniony Paris Haute Couture Fashion Week nie był w tej kwestii wyjątkiem.

Zaskakujące, jak można się było tego spodziewać, były m.in. projekty Johna Galiano, który w kolekcji dla domu mody Maison Margiela posłużył się dekonstrukcją. Projektant stronił od naturalnych materiałów, stawiając m.in. na plastik. Modelki wyglądały niekiedy jak owinięte kołdrą, jedna z nich zaprezentowała też kreację wyglądającą jak worek z juty.

Serkan Cura, już zgodnie z tradycją, wystylizował modelki na ptaki. Pierzastych propozycji nie brakowało również na pokazie Giorgio Armani Privé, na którym uwagę przyciągnął zwłaszcza tęczowy płaszcz ze strusich piór. Dość oryginalne, choć jak na Karla Lagerfelda minimalistyczne, było zakończenie pokazu Chanel. Kendall Jenner zamiast romantycznej sukni ślubnej zaprezentowała garnitur z welonem.

W zestawieniu najdziwniejszych, a przynajmniej najbardziej zaskakujących kreacji z Paris Haute Couture Fashion Week nie mogło zabraknąć też sukni i płaszczy z pokazu Viktor & Rolf. Stroje przypominały prawdziwe dzieła sztuki, które oprawiono, niczym obrazy wytwornego malarza, w złotą ramę.

Zobacz też: Fendi z kolekcją Haute Fourrure
Zobacz też: Chanel w kasynie. Rozgrywka o tweed, tiul i pióra z kolekcji haute couture jesień 2015

Autor: Margaret
gość

gość | | Zgłoś

no nie wiem co powiedziec

gość

gość | | Zgłoś

Oj tam, "nie nadają". Zaraz zobaczymy jakąś Lady Gagę czy Rihannę w tych strojach.

gość

gość | | Zgłoś

Ta kulka futrzana jest świetna. W sam raz na zimowe wieczory przy kominku.


X
Drodzy Czytelnicy,
Połączyliśmy nasze siły z serwisem WP Kobieta
i od dziś nasze treści będziecie mogli przeczytać na tym właśnie serwisie.

Dziękujemy, że jesteście z nami!
Redakcja