2 Komentarze

Tagi zabiegi w SPA SPA Błękitny Motyl hotel Mercure Krynica Resort&SPA Skeyndor Kurland masaże ciała sauna sauna jodłowa sauna chlebowa sauna kamienna rasul

Nasz przewodnik po SPA: Błękitny Motyl Medical SPA&Wellness

Uciec przed zimnem do SPA? Mnie ten pomysł bardzo się spodobał i weekend spędziłam w hotelu Mercure Krynica Resort&SPA z grupą dziennikarek.

„Błękitny Motyl”, tak nazywa się SPA w tym hotelu, otwarte kilka miesięcy temu. Warto przyjechać tu zimą, nie tylko dlatego, że zaśnieżone góry wyglądają pięknie i blisko stąd na stoki. Zachwycił mnie kompleks saun. Zaczęłam od kabiny parowej Rasul. Przed wejściem do niej smaruje się ciało pielęgnacyjnymi glinkami. Potem zaczyna się seans jak z „Baśni tysiąca i jednej nocy”. Siadamy na podgrzewanym, ceramicznym fotelu, para zaczyna stopniowo wypełniać pomieszczenie, a nad głową mienią się światełka imitujące gwiazdy. Do tego relaksująca muzyka, a pod koniec tropikalny deszcz, który spłukuje glinki. Rytuał Rasul dobrze znany jest w Turcji i Maroku. To nie tylko wyjątkowo miłe doznania, ale też dużo korzyści dla skóry: odzyskuje witalność, staje się miękka, wygładzona i jest świetnie przygotowana do dalszych zabiegów. Po Rasul szczególnie polecany jest masaż pianą Hammam, który wykonywany jest tutaj doskonale.

W „Błękitnym Motylu” po raz pierwszy miałam okazję skorzystać z sauny jodłowej. Unosi się w niej cudowny, naturalny leśny aromat, a pod stopami mamy zielone gałęzie jodły.  To przy okazji dobra kuracja dla dróg oddechowych. Seanse w niej spodobają się zwłaszcza tym, dla których w saunie fińskiej jest zbyt gorąco. W jodłowej temperatura i wilgotność jest umiarkowana. Ciekawa jest także sauna chlebowa. Minus? Wielki apetyt na świeży chleb, który jest tutaj serwowany. Ponoć zapach, który uwalnia się podczas pieczenia chleba ma wpływ na przyspieszenie przemiany materii. Na szczęście. Błogo sobie tak posiedzieć przy rozgrzanym piecu... Tą saunę poleca się jako miejsce na spotkania z przyjaciółmi pomiędzy zabiegami.

Z kolei kąpiel w saunie kamiennej o łagodnej temperaturze i zmiennej wilgotności głęboko oczyszcza organizm, ma też dobry wpływ na drogi oddechowe. Rozpalone kamienie zanurzone w zimnej wodzie uwalniają wraz z parą cenne minerały. Kamienie, jodła, chleb... w kompleksie saun jest także tradycyjna sauna fińska. Dla narciarzy zaś idealna będzie sauna w sianie. Nie jest to kabina, tylko wygodne siedziska. Podczas takiej kąpieli intensywnie nagrzewane są tylko plecy, kręgosłup , ramiona. Ciepło i olejki eteryczne odprężają i rozluźniają spięte mięśnie.

W SPA kochamy masaże, a tutaj ich wybór jest naprawdę duży, np. masaż gorącymi kamieniami, indyjski masaż głowy, masaż stemplami. Miałam okazję poznać masaż sycylijski. Jest intensywny, energiczny, łączy wiele technik masażu, a do tego w tle włoska muzyka. Do zabiegów na ciało, np. kąpieli, pilingów czy okładów stosowane są kosmetyki firmy Kurland, zaś do zabiegów na twarz zaś hiszpańskiej marki Skeyndor. W ofercie SPA są także zabiegi z pogranicza dermatologii i kosmetologii oraz medycyny estetycznej.

Autor: Dorota
bleh

bleh | | Zgłoś

ta wanna na głównym zdjęciu wygląda jak ogromny kominek do wosku. Ale by pachniało :D

kracja

kracja | | Zgłoś

jesli nie był ktoś w spa&welness w hotelu Starzyński w Płocku to polecam, idealne na wypadzik weekendowy i pełen relaks


X
Drodzy Czytelnicy,
Połączyliśmy nasze siły z serwisem WP Kobieta
i od dziś nasze treści będziecie mogli przeczytać na tym właśnie serwisie.

Dziękujemy, że jesteście z nami!
Redakcja