1 Komentarz

Tagi fitness trening cardio ćwiczenia w kapsule Roxanna Lissa Iobella

Nowy trend w fitnessie: ćwiczenia w podgrzewanych kapsułach

Ta wiadomość powinna ucieszyć wszystkich fanów bikram jogi. Do Hollywood dotarła nowa moda – trening cardio przeprowadzany w podgrzewanych kapsułach. Metoda nie jest absolutnie nowa, a na dodatek znana w kilku europejskich krajach. Istnieje więc szansa, że podobnie jak bikram joga, przyjmie się w polskich centrach fitness.

Ćwiczenia w podgrzewanych kapsułach są znakiem rozpoznawczym studia Iobella działającego w mieście Santa Monica. Jego właścicielka, Roxanna Lissa, postanowiła powielić sukces, jaki metoda osiągnęła w Argentynie. Mieszkańcy Kalifornii mogą korzystać z jej pomysłu od września ubiegłego roku. Lissa każe sobie jednak słono płacić. Zajęcia, trwające zaledwie 30 minut, kosztują 125 dolarów.

Trening odbywa się w kapsule podgrzanej do 98 stopni Fahrenheita, czyli ponad 36 stopni Celsjusza. Szybkie tempo wykonywanych ćwiczeń i wysoka temperatura pobudzają metabolizm oraz krążenie krwi, co sprzyja zarówno oczyszczaniu organizmu, jak i spalaniu tłuszczu. Po 30 minutach ćwiczeń kolejny kwadrans spędza się w kapsule dotleniającej, która przyspiesza proces detoksykacji.

Zajęcia odbywają się oczywiście pod okiem doświadczonego instruktora. Opłata obejmuje także test mający na celu określenie proporcji tłuszczu do masy mięśniowej i wszelkie potrzebne pomiary. Siłownia, jak zapewnia magazyn „Racked” Roxanna Lissa, przeznaczona jest tylko dla kobiet, mogą się w niej czuć więc swobodnie. Panie o BMI powyżej 40 muszą jednak przedstawić zaświadczenie od lekarza. Istnieje bowiem ryzyko, że ich organizm nie zniesie treningu.

Niektórzy, ze względu na swoją wytrzymałość, decydują się na krótsze ćwiczenia. Dłuższy trening może negatywnie wpływać na pracę hormonów, powodując tym samym głód i stres. Jeśli efekty ćwiczeń w kapsule są zgodne, z tym, co obiecuje Roxanna Lissa, warto się jednak poświęcić. Spadek wagi jest jej zdaniem nie tylko pochodną utraty wagi, a udział w kilku sesjach treningowych wspomaga chociażby walkę z cellulitem.

Właścicielka studia zapowiada, że rozwinie sieć na terenie USA. Przypomina jednak, iż kapsuły, w których trenują panie, znane są już m.in. w Holandii, Szwajcarii i Niemczech, w których odbywa się ich produkcja.

Autor: Margaret
Ka_Ma

Ka_Ma | | Zgłoś

Jak w trumnie;)


X
Drodzy Czytelnicy,
Połączyliśmy nasze siły z serwisem WP Kobieta
i od dziś nasze treści będziecie mogli przeczytać na tym właśnie serwisie.

Dziękujemy, że jesteście z nami!
Redakcja