2 Komentarze

Tagi nowy trend Korea Południowa medycyna estetyczna

Odmładzające zabiegi kosmetyczne w prezencie. Dobry pomysł?

O kulturze korzystania z odkryć medycyny estetycznej w Korei Południowej można by napisać książkę. Poddawanie się zabiegom, już w okolicach 20. roku życia, jest tam niemal tradycją. Młodzi Koreańczycy postanowili zarazić swoją „pasją” rodziców.

Kupować czy nie kupować? Przed takim dylematem stał chyba każdy, komu do głowy wpadł pomysł obdarowania mamy czy babci kremem przeciwzmarszczkowym. Takim upominkiem nietrudno kobietę urazić. W Korei Południowej nie mają takich zmartwień. Koreańczycy, jak podaje CCTV News, coraz częściej opłacają rodzicom zabiegi odmładzające, na które nie było ich matek i ojców stać lub nie mieli odwagi się na nie wybrać.

Przykłady historii rodziców wysłanych do gabinetu medycyny estetycznej pewnie można by mnożyć. Najczęściej proponuje się im zabiegi odmładzające twarz, wśród proponowanych procedur znalazł się także przeszczep włosów. Nie zawsze jest to jednak przejaw tylko i wyłącznie hojności. Pomysł sprezentowania matce czy ojcu zabiegu pojawia się niekiedy przed własną, nadchodzącą ceremonią ślubną. Kult młodości, jak widać, może doprowadzić do wstydu za starzejących się rodziców.

Wzrost liczby starszych pacjentów w klinikach medycyny estetycznej wskazuje na zmiany w krajobrazie społecznym. W czasach, kiedy coraz więcej osób dożywa blisko lub nawet przeszło stu lat, coraz częściej dostrzega się, że życie w smutku i z poczuciem niezadowolenia z własnego wyglądu nie jest dobre dla zdrowia psychicznego. O niektórych rzeczach – profilaktyce i zapobieganiu przedwczesnemu starzeniu się skóry – warto zatem pomyśleć zawczasu.

Zobacz też: Piersi w dół, pupa w górę. 2014 rokiem pośladków
Zobacz też: Back to My Face – chirurgiczne reality show w Korei Południowej

Odmładzające zabiegi kosmetyczne w prezencie. Dobry pomysł

 

 

 

Autor: Margaret
gość

gość | | Zgłoś

wystarczy o sibie normalnie zadbac, starzenie sie jest naturalna rzecza, po co nabijac kabze chirugom, zeby wygladac jak pontonowe monstra z szolbiznesu

dzemor

dzemor | | Zgłoś

"życie w smutku i z poczuciem niezadowolenia z własnego wyglądu nie jest dobre dla zdrowia psychicznego."

Tutaj chyba warto zmienić kolejnosć. To problem natury psychicznej powoduje, że jesteśmy przygnębieni własnym wyglądem. O ile nie zmagamy się z trudnymi chorobami, deformacjami - po co siebie obciążać jak nieistotnymi problemami jak oznaki starzenia?
W pewnym wieku warto by już spojrzeć na to co stworzyliśmy wokół siebie - naszą rodzinę, duże osiągnięcia i małe sukcesy, pasje - i to powinno być źródłem naszego szczęścia!

Wszystkie koleżanki pozdrawiam i życzę Wesołych Świąt, bez zmartwień :)

gość

gość | | Zgłoś

Za zabieg na twarzy,kwas,nici,zapłaciłam 8 tyś ust i czoła nie ruszałam i wyglądam naturalnie i młodziej.Mi taki prezent podarował mąż a teraz twierdzi że nie widzi różnicy przed i po mam 50 lat.

gość

gość | | Zgłoś

Mnie mówią, że wyglądam młodziej, lepiej. I faktycznie świetnie się czuję. Tajemnica polega na tym, że Odżywiam się zdrowo , jem owoce i warzywa, jem regularnie, zaczynam też od zdrowego śniadania co jest najważniejsze w tym wszystkim idealnafigura24.pl. Zdrowie jest tylko jedno, warto o niego zadbać!


X
Drodzy Czytelnicy,
Połączyliśmy nasze siły z serwisem WP Kobieta
i od dziś nasze treści będziecie mogli przeczytać na tym właśnie serwisie.

Dziękujemy, że jesteście z nami!
Redakcja