2 Komentarze

Tagi Hotel Uniejów Uniejów ecoActive&Spa Izabella Spławska-Wiatr wywiad

Odpoczynek w duchu eko. Wywiad z dyrektorką Hotelu Uniejów ecoActive&Spa

Rodzinny biznes, brak obcego kapitału i bazowanie na własnej pracy. Oto przepis na sukces ekologicznego hotelu w Uniejowie. W jaki sposób przekonują oni gości do prowadzenia ekologicznego stylu życia? Co oferują gościom, którzy chcą odpocząć w przyjaznym środowisku SPA? Na pytania redakcji serwisu Snobka.pl odpowiada Izabella Spławska-Wiatr, dyrektor Hotelu Uniejów ecoActive&Spa.

Ekologiczne SPA w hotelu Uniejów poprzez swoje działanie promuje filozofię eco-friendly. Co w ośrodku stanowi o byciu przyjaznym środowisku?

Już kiedy podjęto decyzję o budowie hotelu w Uniejowie, wiedziałyśmy, że zrobimy wszystko, by był on zarówno naszą ekologiczną wizytówką, jak i Uniejowa. Pragnęłyśmy nawiązać do spokojnego charakteru miejscowości. Wszystkie poszczególne elementy w hotelu, jak restauracja La Regina z wyjątkową kartą menu, gabinety UniejówThermalSpa z autorskimi rytuałami oraz baliami, czy CoffeeClub z aromatyczną kawą i tężnią termalną na tarasie, podporządkowałyśmy idei relaksu, odpoczynku i pozytywnej atmosfery.

Za cel przy projektowaniu hotelu postawiłyśmy wykorzystanie dobrodziejstw Uniejowa. Stąd zrezygnowałyśmy z klasycznego ogrzewania, na rzecz wymiennikowni ciepła z wody geotermalnej. Zdecydowałyśmy się również na ogrzewanie podłogowe, które jest najbardziej optymalnym rozwiązaniem łączącym wysoki komfort użytkowania oraz wydajność. U podstaw projektowych Hotel Uniejów ecoActive&Spa posiada również cechy budownictwa pasywnego. Ponadto uzbroiłyśmy nasz dach w kolektory słoneczne, jak również w system odzysku wody deszczowej.

Olbrzymią uwagę poświęciłyśmy również oświetleniu, które będąc specjalnie zaprojektowanym systemem, potraktowanym globalnie, pozwoliło osiągnąć zachwycające wyniki zużycia prądu. Technologia LED, odcięcie zasilania w pokojach hotelowych po wyjęciu karty, centralne zarządzanie oświetleniem, wykorzystanie czujników i fotokomórek oraz systemów rozjaśniania i wygaszania światła, zoptymalizowało zapotrzebowanie energetyczne naszego hotelu.

Hotel Uniejów Eco Active & Spa to rodzinny biznes. Dla właścicieli oznacza to ciężką pracę, a dla klientów? Co oni na tym zyskują?

Nigdy nie traktowałyśmy swoich aktywności w firmie jako pracy, a tym bardziej ciężkiej. Czujemy się zaszczycone mogąc wspólnie działać i realizować nowe inwestycje. Dla nas firma to nieograniczone możliwości wynikające z zaangażowania wszystkich członków rodziny i ukierunkowania się na wspólny cel. To bezgraniczne zaufanie, bezwarunkowa pomoc, szczere intencje i długoterminowe planowanie, już uwzględniające nasze dzieci.

Zaangażowanie w Hotel Uniejów ecoActive&Spa to przede wszystkim czysta przyjemność z goszczenia wspaniałych ludzi. Tutaj ponownie trudno mówić o ciężkiej pracy. Czujemy się zaszczycone, że nasi goście chcą z nami rozmawiać i znajdują dla nas czas. Dla nas są to niezwykle cenne rozmowy, czasem sugestie ku poprawie i udogodnieniom. Cieszy nas fakt, że chcą się dzielić z nami swoimi propozycjami.

Koncentrując się na gościu, to sama jestem ciekawa co zyskują, relaksując się w Hotelu Uniejów ecoActive&Spa prowadzonym przez firmę rodzinną. Z rozmów, w których miałam przyjemność uczestniczyć wynikało, że goście odbierają nasz hotel jako przemyślany obiekt, o bardzo przyjemnej i gościnnej atmosferze, wręcz domowej. Doceniają ciekawe rozwiązania i detale umilające i ułatwiające pobyt u nas. Wielokrotnie są zaskoczeni tym jak bardzo u nas wypoczywają i wysypiają się, podkreślając, że nie spodziewali się aż takich rezultatów.

Brak obcego kapitału nie bywa czasem ograniczeniem w prowadzeniu takiego centrum? A może takiej rodzinnej firmie wręcz łatwiej prowadzić ekologiczne przedsiębiorstwo.

Fakt własnego finansowania dał nam duża swobodę w projektowaniu oraz wykańczaniu obiektu. Nie musiałyśmy iść na żadne ustępstwa oraz nikomu się podporządkowywać, to właśnie tę wolność daje nam firma rodzinna.

Boom na prowadzenie ekologicznej działalności trwa już od kilku lat. Zdaje się, że hasło „przyjazny środowisku” działa na klientów jak magnes. W przypadku Eco Active & Spa można mówić o tym, że to właśnie ekologiczne podejście jest źródłem sukcesu?

Fakt, że mogłyśmy wprowadzić do hotelu tak wiele ekologicznych rozwiązań, jest naszym prywatnym, wielkim sukcesem. Pomimo problemów jakie się z tym wiązały, nie ugięłyśmy się przed prostszymi, tańszymi oraz szybszymi rozwiązaniami. Boom na prowadzenie ekologicznych przedsięwzięć wielokrotnie kończy się na wykorzystaniu zielonego koloru w wnętrzach oraz energooszczędnych żarówkach. Nasze ecoActive w nazwie znaczy dużo więcej. Jako firma odpowiedzialna społecznie stawiamy sobie poprzeczkę wysoko. Dając gościom precyzyjną informację dotycząca ekologicznych rozwiązań w Hotelu Uniejów ecoActive&Spa, zachęcamy aby przyłączyli się do naszej idei dbania o środowisko.

W zagranicznych ośrodkach SPA często pojawiają się nowe, wręcz egzotyczne zabiegi. Co oferuje się gościom uzdrowisko Uniejów ecoActive&Spa?

U podstaw inwestycyjnych naszego hotelu kluczowym dla nas tematem była spójność projektu, zarówno w relacji hotel-otoczenie, jak również hotel-atrakcje wewnętrzne. Stąd oczywistym dla nas było przy organizacji i konsultacjach Spa skoncentrowanie się na ekologii i wodzie geotermalnej. Dlatego zdecydowaliśmy się na zbudowanie prywatnej tężni solankowej dla naszych gości na tarasie klubokawiarni.

Naszą egzotyką jest właśnie woda solankowa, o udowodnionych właściwościach leczniczych. Postanowiliśmy maksymalnie wykorzystać dobrodziejstwa wody termalnej i stworzyliśmy szereg kąpieli w oparciu o nią. Ponadto w naszej ofercie znaleźć można termalny manicure i pedicure. Specjalnie dedykowane autorskie rytuały są mocno ekologicznie ukierunkowanymi propozycjami, wykorzystującymi np. miód lub czekoladę.

A co z kuchnią w hotelu? Serwowana w restauracji żywność również nosi miano organicznej?

Hotelowa kuchnia bazuje na metodzie sous-vide, której celem jest zachowanie naturalnego smaku i jakości żywności. Staramy się, aby goście mogli poznać możliwości naszej kuchni. Stąd pasztety, różnego rodzaju pieczyste wyroby, terriny, demi-glace, przetwory owocowo-warzywne, marynowane i kiszone ogórki, wyśmienite wędzone śliwki i wiele innych, przygotowujemy sami.

Również w naszej gastronomii są widoczne odniesienia do bogactw Uniejowa i okolic. Jesteśmy jedyną restauracją wykorzystującą uniejowską solankę. Stąd w naszej karcie menu znaleźć można dania przygotowywane na bazie wody geotermalnej, np. zupę rybną oraz produkt typowo regionalny - gęsinę marynowaną w solance przygotowywana metodą sous-vide.

Jak dużą rolę w prowadzeniu takiego ośrodka SPA ma bliskość do Warszawy, Łodzi i Poznania? To w końcu główne ośrodki miejskie tej części Polski.

Bardzo się cieszę, że to pytanie padło, ponieważ lokalizacja naszego hotelu ma kluczowe znaczenie dla naszej działalności. W ciągu niespełna dwóch godzin można się znaleźć w zupełnie innym świecie, odrywając się od codzienności oraz zgiełku miasta, przenieść się do malowniczego i spokojnego miasteczka, w którym w rytm rzeki Warty płynie czas. Bardzo nas cieszy rosnące zainteresowania wśród mieszkańców tych właśnie miast.

Wizyta w SPA to wciąż dość duży wydatek dla przeciętnego Polaka. Jak kształtują się ceny w Hotelu Uniejów?

Staramy się, aby z usług UniejówThermalSpa mogli skorzystać wszyscy nasi goście. Menu Spa zostało tak przygotowane, aby każdy mógł skorzystać z jego dobrodziejstw. Dwie linie kosmetyków, na których oparte są nasze zabiegi oraz szeroki wachlarz zabiegów pozwala dostosować się do potrzeb gości.

Szczególnie polecamy autorskie rytuały, jak „Piękna Uniejka” czy „Biała Dama”, a także zabiegi dedykowane mężczyznom „Opti-Male”. Wartą szczególnej uwagi jest również kąpiel na tarasie naszego ogrodu, w drewnianej balii z dyszami masującymi, wypełnioną wodą solankową, której koszt to zaledwie 25 zł. Dla gości wymagających mamy szeroką gamę zabiegów kosmetycznych, poprawiających kondycje skóry twarzy oraz ciała, opartych na markach Payot oraz AA Prestige. Kąpiele aromatyczne oraz masaże częściowe zaczynają się od 60zł.

Autor: Margaret
ładna1

ładna1 | | Zgłoś

Świerny hotel byłam z rodziną cudny wypoczynek wrócę tam jak nic!

mieszkanka Uniejowa

mieszkanka Uniejowa | | Zgłoś

Mieszkańcy miasteczka nie mogą spać ponieważ z hotelu rozlega się głośna muzyka. Z głośników wystawionych na zewnątrz wydobywająca się ilość decybeli uniemożliwia normalne funkcjonowanie w domach i przekracza dopuszczalne normy. Hotel Uniejów Eco Active & Spa to miejsce w którym cisza nocna nie obowiązuje .W recepcji udzielono mi informacji, że impreza potrwa do późnych godzin nocnych i nikt nie jest w stanie nic poradzić, a jeśli mam życzenie mogę dzwonić na policję ponieważ policja jest powiadomiona o rzekomej imprezie na świeżym powietrzu i tak naprawdę będą robić co im się rzewnie podoba. Zadręczanie ludzi dźwiękiem to domena tego hotelu.


X
Drodzy Czytelnicy,
Połączyliśmy nasze siły z serwisem WP Kobieta
i od dziś nasze treści będziecie mogli przeczytać na tym właśnie serwisie.

Dziękujemy, że jesteście z nami!
Redakcja