1 Komentarz

Tagi emocjonalne jedzenie zajadanie emocji odchudzanie diety

Oglądanie smutnych filmów tuczy

Przed najbliższym sezonem bikini warto przerzucić się z dramatów na komedie. Smutne filmy, jak wynika z najnowszych badań amerykańskich naukowców, mówiąc wprost – potęgują emocjonalne obżarstwo.

Choć wyniki kolejnych badań amerykańskich uniwersytetów traktuje się dziś raczej z przymrużeniem oka, czasem lepiej dmuchać na zimne. Zwłaszcza jeśli przed tegorocznym sezonem wakacyjnym czeka nas jeszcze zgubienie oponki. Jak wykazał Brian Wansink z Cornell University, oglądając smutne filmy spożywamy do 55 proc. więcej niezdrowych przekąsek, głównie lodów i popcornu. Wyniki badań opisano na łamach czasopisma „JAMA Internal Medicine”.

Brian Wansink najpierw wziął pod lupę widzów filmów „Love Story” i „Dziewczyna z Alabamy”. Osoby, które oglądały melodramat, zjadły o 36 proc. więcej popcornu. Spożycie niezdrowych przekąsek podniosło się podczas kolejnego eksperymentu, który wykazał, że może ono wzrosnąć nawet o 55 proc. Tym razem większym obżarstwem wykazali się widzowie filmu „Solaris”. O wiele zdrowsza dla sylwetki okazała się komedia „Moje wielkie greckie wesele”.

Na szczęście nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. Jak twierdzi Brian Wansink, takie zajadanie emocji można wykorzystać. Podczas seansu zwykle spożywamy to, co mamy pod ręką. Co za tym idzie, wystarczy zadbać o to, by na stole zamiast lodów i słonych chrupek pojawiły się przekąski warzywne i owocowe. Ostatecznie można wybrać się do teatru. Tam, choćby nie wiem jaka naszła kogoś ochota, o przekąskach trzeba zapomnieć.

Zobacz też: Jedzenie na pocieszenie to mit!

Autor: Margaret
gość

gość | | Zgłoś

O, jakże szczęśliwy jest kapłan i kierownik dusz, któremu Duch Święty objawił ten sekret, nieznany większości ludzi albo znany jedynie powierzchownie! Jeśli otrzyma w darze tę praktyczną wiedzę, będzie odmawiał Różaniec codziennie i sprawi, że inni będą go odmawiali. Bóg i Jego święta Matka wleją obficie łaski w jego duszę, aby stała się narzędziem Boskiej chwały. Uzyska on więcej owoców swoim słowem, chociażby prostym, w ciągu miesiąca niż inni kaznodzieje w ciągu kilku lat.

gość

gość | | Zgłoś

Za to przy filmie "Czekolada" można zjeść 10 kg czekolady:D

nurka

nurka | | Zgłoś

Ja mimo bardo dużego wyboru tabletek na odchudzanie zdecydowałam się na Foreverslim.I wybór był słuszny.Stosowałam go trzy miesiące i w tym czasie udało mi się schudnąć 12 kg .Wynik według mnie rewelacyjny.


X
Drodzy Czytelnicy,
Połączyliśmy nasze siły z serwisem WP Kobieta
i od dziś nasze treści będziecie mogli przeczytać na tym właśnie serwisie.

Dziękujemy, że jesteście z nami!
Redakcja