3 Komentarze

Tagi ratowniczka snobki pakowanie kosmetyków walizka z kosmetykami jak bezpiecznie przewozić kosmetyki wakacje z kosmetykami jak pakować kosmetyki

Ratowniczka Snobki: bezpieczne przewożenie kosmetyków

Podróż z kosmetykami, zwłaszcza ich większą ilością, to nie lada wyzwanie, ale niektóre panie ze względu na pasję lub zawód są na nie po prostu skazane. Nawet posiadając specjalny kufer lub przystosowaną walizkę, nigdy nie ma pewności, czy wszystkie kosmetyki taką podróż przeżyją, zwłaszcza, kiedy w grę wchodzą lotniskowe odprawy, czy niemałe wstrząsy podczas poruszania się polskimi drogami. Tym razem podsuniemy Wam kilka pomysłów na jeszcze lepsze zabezpieczenie Waszych „skarbów”.

TORBA, WALIZKA, KUFER

Dla delikatnych kosmetyków przeznacz koniecznie sztywną walizkę lub kufer, który nie ulegnie zgnieceniu, gdy znajdzie się pod innymi bagażami. Wnętrze walizki możesz dodatkowo wyłożyć folią bąbelkową, która zamortyzuje wstrząsy i zapobiegnie pękaniu opakowań pod naciskiem. Jeżeli wybierasz się do ciepłych krajów lub twoja torba będzie narażona na wysokie temperatury (kosmetyki wolą chłód), możesz zaopatrzyć się w kosmetyczkę termiczną lub skorzystać z torby chłodzącej do napojów.

PORZĄDEK

Ułatwi Ci panowanie nad bagażem, a pogrupowane kosmetyki będą bezpieczniejsze – jeżeli wśród lakierów pęknie jeden lakier, pozostałe opakowania będzie łatwej wyczyścić, niż gdyby stało się to wśród cieni do powiek.

MINIATURKI

Jeżeli waga i rozmiar bagażu ma znaczenie, szukaj wersji mini lub próbek ulubionych kosmetyków. Zawartość dużych opakowań możesz przelać do mniejszych buteleczek i słoiczków.

KOSMETYKI PŁYNNE

Podczas podróży samolotem istnieje wymóg umieszczania wszelkich płynnych substancji w przezroczystych woreczkach zamykanych na strunę. Warto skorzystać z tej metody, jeżeli jakimkolwiek innym środkiem transportu przewozicie szklane lub delikatne buteleczki - w razie stłuczenia lub pęknięcia zawartość nie ubrudzi wszystkiego dookoła. Natomiast klapki i luźne zatyczki kremów, czy fluidów możesz dodatkowo zabezpieczyć małym kawałkiem taśmy klejącej.

KOSMETYKI SUCHE

Sypkie cienie, pigmenty lub pudry możesz przesypać do małych woreczków zamykanych na strunę – przy pomocy pędzla korzysta się z nich całkiem wygodnie, a ryzyko rozsypania w transporcie jest minimalne. Kosmetyki prasowane niestety trzeba zabrać w całości, ale w ich bezpiecznym transporcie pomoże folia samoprzylepna, adhezyjna lub matowa taśma biurowa (niezbyt mocno klejąca) - przyklejona do powierzchni kosmetyku (pod wieczkiem) uniemożliwi jego przesuwanie i zamortyzuje wstrząsy, więc nic nie rozsypie się. Dodatkowo kasetkę owinąć można folią bąbelkową lub z pomocą taśmy klejącej przygotować bąbelkową „kopertę” wielokrotnego użytku, z której łatwo będzie wyjmować kosmetyk.

Koniecznie opowiedz nam o swoich metodach i przygodach z transportem kosmetyków. Masz nietypowy problem lub pytania? Chcesz się czegoś dowiedzieć? Pisz na adres: info@snobka.pl

Autor: Uriko
gość

gość | | Zgłoś

Zawsze zabezpieczam kremy w tubkach i kosmetyki płynne taśmą klejącą, na prawdę warto. Kiedyś wylał mi się cały płyn micelarny, zamoczył dosłownie wszystko.

gość

gość | | Zgłoś

już widzę, jak po takim pakowaniu wychodzi zawartość średniej wielkości kosmetyczki - jak średniej wielkości walizka na kółkach. I metry folii bąbelkowej jeśli ktoś zabiera więcej niż podstawowe kosmetyki. .. A wystarczy tylko zdrowego rozsądku przy wyborze potrzebnych kosmetyków. Gdyby makijażystka przyjechała mnie pomalować i by tak wypakowywała wszelkie cienie itp to już smiech na sali.

maruszka1

maruszka1 | | Zgłoś

najwiekszym problemem przy przewozeniu kosmetykow jest to, ze kremy itp. sa traktowane na lotniskach jak plyny, ktore mozna przewozic w butelce o max. objetosci 100 ml i tych buteleczek tez mozna wziac ograniczoną liczbe w bagazu podrecznym... a wiele (wiekszosc?) tanich linii lotniczych chce doplaty za bagaz rejestrowany. czyli w praktyce: podrozuje tylko z podrecznym, przekladam najpotrzebniejsze/najdroższe kosmetyki do paru malych pojemnikow (zachowujcie plastikowe sloiczki z Sefory, w ktorych daja probki!), a reszte kosmetykow ew. kupuje na miejscu (i tam też zostawiam)...


X
Drodzy Czytelnicy,
Połączyliśmy nasze siły z serwisem WP Kobieta
i od dziś nasze treści będziecie mogli przeczytać na tym właśnie serwisie.

Dziękujemy, że jesteście z nami!
Redakcja