7 Komentarzy

Tagi Ratowniczka Snobki wypadanie włosów przyczyny wypadania włosów łysienie

Ratowniczka Snobki: dlaczego włosy wypadają?

Raz na jakiś czas każda z nas zmaga się z nieco bardziej nasilonym wypadaniem włosów. Tu warto dodać, że absolutnie normalnym zjawiskiem jest wypadanie do 100 włosów. Problem pojawia się, gdy wypada ich więcej. Dziś więc w skrócie opowiemy o 5 głównych przyczynach tego zjawiska.

Nieodpowiednia pielęgnacja
Jedną z najczęstszych przyczyn nasilonego wypadania włosów jest właśnie zły dobór preparatów pielęgnacyjnych, które często osłabiają włos. Tu rozwiązaniem może być wybór naturalnych kosmetyków i unikanie silnych detergentów w składach szamponów. Przy problemie wypadania, odżywkę warto też nakładać od samych cebulek, dzięki czemu aktywne składniki dotrą również do mieszków włosowych i wzmocnią włosy u źródła.

Niedobór witamin i minerałów
Niedobór poszczególnych witamin i minerałów to najczęściej konsekwencja nieprawidłowej diety lub intensywnego odchudzania. Wpływ na kondycję włosów największe znaczenie mają niedobór żelaza i cynku, a także nadmiar i brak witaminy A.

Choroby i leki
Nie tylko choroby skóry głosy (np. łupież, łojotokowe zapalenie skóry, czy grzybice), ale również osłabienie organizmu, gorączka, czy stany zapalne w ogromnym stopniu wpływają na kondycję włosów. Również wiele z przyjmowanych leków (np. antykoncepcyjne, przeciwzakrzepowe, czy niektóre antybiotyki) odbija się na gęstości fryzury. Najczęściej problem z nadmiernym wypadaniem rozwiązuje się sam po powrocie do zdrowia i odstawieniu leków.

Łysienie androgenowe
Wbrew pozorom może występować i kobiet i mężczyzn, a najczęściej łysienie androgenowe
diagnozowane jest między 25. a 40. rokiem życia. Dzieje się tak za sprawą aktywniej formy testosteronu DHT, który osłabia włosy i jest bezpośrednio odpowiedzialny za nasilenie procesu łysienia. U kobiet na wypadanie włosów wpływ może mieć także spadek poziomu estrogenów. Takie problemy pojawiają się często w okresie menopauzy. Istnieje sporo kosmetyków, które rzekomo łagodzą ten rodzaj wypadania włosów, ale faktem jest, że jedyne pozytywne skutki może przynieść tylko kuracja hormonalna.

Stres i zmęczenie
Stres i zmęczenie działają destrukcyjnie na cały organizm. One są również jedną z poważniejszych przyczyn wypadania włosów, problemów z nimi i ze skórą. Gdy włosy zaczynają wypadać w większej ilości, a wszystkie inne przyczyny zostały wykluczone, wtedy warto zadbać również o relaks, odprężenie i dobre samopoczucie.

Masz nietypowy problem lub pytania? Chcesz się czegoś dowiedzieć? Pisz na adres:
info@snobka.pl

Autor: Uriko
gość

gość | | Zgłoś

heh ja mam problem z wypadaniem włosów raz na 5-6 lat (czas życia włosa), muszę przywyknąć. Jedni gubią po 3 dziennie codziennie i nie widzą zmian a innym lecą rzadziej a intensywniej. heh

gość

gość | | Zgłoś

Anemia i choroby tarczycy. Ferrytyna poniżej 50 ug i osłabiony organizm nie jest w stanie utrzymywać luksusu włosów. Powyżej 50 zaczynają dopiero odrastac.

re

re | | Zgłoś

ja już nie mam problemów z wypadaniem wlosow używam na zmiane dwóch marek szamponów,2 marek odzywek i maski może nie mam gęstwiny,ale nie wypadają mnie wlosy

gość

gość | | Zgłoś

autor: gość
Anemia i choroby tarczycy. Ferrytyna poniżej 50 ug i osłabiony organizm nie jest w stanie utrzymywać luksusu włosów. Powyżej 50 zaczynają dopiero odrastac.

poczytaj o wierzbownicy drobnokwiatowej - u mnie zdziałała cuda!

yyh

yyh | | Zgłoś

"Przy problemie wypadania, odżywkę warto też nakładać od samych cebulek, dzięki czemu aktywne składniki dotrą również do mieszków włosowych i wzmocnią włosy u źródła." Jasne yhy

gość

gość | | Zgłoś

włosy mocno wypadały mi w poprzednie wakacje, garściami mi wychodziły, czesałam je i płakałam, było to co prawda skutek chorotby ale już mi odrosły dość gęsto włosy a stosuje szampon Dermena i łykam tabletki Biotebal , polecam

sara21

sara21 | | Zgłoś

w warszawskiej klinice Hair Medica na swietokrzyskiej bardzo dobrze specjalisci badaja problemy z wlosami. bylam i polecam, 30zl wizyta chyba teraz kosztuje wiec warto

Modnisia77

Modnisia77 | | Zgłoś

Witam Was, czy któraś z was słyszała o zabiegu mezoterapii osoczem bogatopłytkowym na łysienie? Jestem na etapie poszukiwań najlepszej metody bo wszystkie szampony i domowe sposoby są nic nie warte. Znalazłam w Warszawie klinikę Dr Urszula Brumer Medycyna Młodości, która mezoterapię i jeszcze terapie z komórkami macierzystymi. Z tego co czytałam, takie metody dają najlepsze i najszybsze rezultaty, bo już po 3 miesiącach widać różnicę. Był ktoś na takich zabiegach? Może ktoś pomóc?


X
Drodzy Czytelnicy,
Połączyliśmy nasze siły z serwisem WP Kobieta
i od dziś nasze treści będziecie mogli przeczytać na tym właśnie serwisie.

Dziękujemy, że jesteście z nami!
Redakcja