2 Komentarze

Tagi Ratowniczka Snobki Chlorella suplementy diety detoks wątroba

Ratowniczka Snobki: przyjaciółka Chlorella

Chlorella to niewielki glon, który podbija świat kosmetyki, a także coraz częściej pojawia się w diecie. Skąd pomysł żeby jeść glony i to nie koniecznie takie, które nadają się do przygotowania sushi? Stwierdzono bowiem, że dostarcza organizmowi 8 razy więcej energii niż buraki cukrowe, 22 razy więcej niż kukurydza i aż 45 razy więcej niż ziemniaki. Może także dostarczyć organizmowi sporą ilość białka (trzy razy więcej niż wołowina).

Skład mikroskopijnej chlorelli to aż 60% białka, witamina B12 (jest jej więcej niż w wątrobie wołowej), witamina A, beta karoten, żelazo, cynk oraz potężna dawka chlorofilu, który pomaga usuwać toksyny z organizmu, dając ulgę wątrobie.

 „Ten mikroskopijny organizm jest nieoceniony w dobie szybkiego i niezdrowego jedzenia, kiedy to wątroba potrzebuje realnego wsparcia w walce z toksynami osłabiającymi nasz organizm. Nie ma takiego drugiego produktu naturalnie występującego w przyrodzie, a łączącego tak wiele korzystnych cech detoksykacyjnych z wysoką wartością odżywczą” – podkreśla dr inż. Katarzyna Okręglicka, specjalista w zakresie żywienia człowieka i dietetyki, pracownik naukowy w Zakładzie Medycyny Zapobiegawczej i Higieny Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Toksyczne związki atakują nas z każdej strony – są w jedzeniu, piciu, kosmetykach, wdychanym, zanieczyszczonym powietrzu czy lekach. Trudno ich uniknąć nawet, gdy prowadzi się zdrowy tryb życia, ale oczywiście każdemu zdarza się raz na jakiś czas „zgrzeszyć”. Warto wiedzieć przy tym, że wątroba, która przeprowadza detoks organizmu, jest też odpowiedzialna za magazynowanie witamin i składników mineralnych, metabolizm, produkcję żółci i termoregulację. To nadaje jej rangę jednego z najważniejszych narządów. Natomiast chlorofil zawarty z chlorelli mocno odciąża wątrobę - wspomaga proces trawienny i wpływa bardzo korzystnie na wchłanianie pozostałych substancji odżywczych w niej zawartych oraz tych, pochodzących z codziennej diety.

Chlorellę można przyjmować w postaci tabletek – jest to jeden z najlepiej sprzedających się suplementów diety w Azji i Stanach Zjednoczonych, w Polsce chyba jeszcze nie. A Wy stosowałyście już chlorellę?

Masz nietypowy problem lub pytania? Chcesz się czegoś dowiedzieć? Pisz na adres:
info@snobka.pl

Ratowniczka Snobki: przyjaciółka Chlorella

Autor: Uriko
J

J | | Zgłoś

Zażywam chlorellę. Baaardzo dobra rzecz! Wspomaga trawienie, oczyszcza organizm. :)

ania

ania | | Zgłoś

też łykam od miesiać naprawde włosy paznokice rosna jak szalone i odrzucilo mnie od nie zdrwoych uzywek ...naprawde polecam ...potwierdzam że nie doceniona jeszcze u nas
:)


X
Drodzy Czytelnicy,
Połączyliśmy nasze siły z serwisem WP Kobieta
i od dziś nasze treści będziecie mogli przeczytać na tym właśnie serwisie.

Dziękujemy, że jesteście z nami!
Redakcja