2 Komentarze

Tagi chirurgia plastyczna chirurgia plastyczna w Polsce medycyna estetyczna

Rekord wydatków w polskich klinikach medycyny estetycznej

Chirurgia plastyczna bije w Polsce rekordy popularności. Jak podała w swoim najnowszym raporcie firma badawcza PMR, wartość rynku chirurgii plastycznej w naszym kraju wyniosła w ubiegłym roku ponad 200 mln złotych. To o 12 proc. więcej niż w roku 2012.

Kwota podana przez PMR obejmuje zarówno operacje przeprowadzane w prywatnych klinikach, jak i zabiegi refundowane przez NFZ, czyli np. leczenie blizn po oparzeniach czy zabiegi rekonstrukcyjne po mastektomii. Na jakie procedury Polki decydują się najczęściej? Według analityków najpopularniejsze jest powiększanie piersi, kolejne miejsca w rankingu zajęły natomiast korekta nosa oraz facelifting.

Mogłoby się wydawać, że zainteresowanie operacjami plastycznymi to głównie zasługa mediów i celebrytek. W Polsce o popularności zabiegów z zakresu medycyny estetycznej decydują jednak stałe ceny, które dla bogacącego się społeczeństwa stają się niezwykle przekonującym argumentem. Nie bez znaczenia są również zmiany kulturowe, a więc coraz mniejsze opory przed korzystaniem z usług klinicznych.

Jak wynika z raportu, na rynek chirurgii plastycznej w Polsce wpływa również rozwój nowych technologii. Kliniki, zarówno te specjalizujące się w medycynie estetycznej, jak i te, w których jest ona jedynie częścią ich działalności, regularnie wzbogacają swoją ofertę. Wśród nowości wymienia się m.in. ginekologię estetyczną  oraz nici lifingujące. Nowości w medycynie estetycznej to często zabiegi skuteczniejsze, a także i znacznie mniej inwazyjne od metod stosowanych wcześniej.

Rynek chirurgii plastycznej w Polsce jest jednak bardzo rozdrobniony. Polacy mają do wyboru łącznie 300 placówek – głównie kliniki, w których wyodrębnione są usługi konsultacyjne oraz część szpitalna. Sporo jest również przychodni oferujących proste zabiegi estetyczne. - Duże, wyspecjalizowane kliniki to rzadkość. Możemy je oglądać głównie w mediach – zaznaczają analitycy z PMR.

Rosnące zainteresowanie usługami chirurgów plastycznych skutkuje jednak sporymi kolejkami. Czas oczekiwania na wizytę u najpopularniejszych chirurgów sięga nawet dwóch lat.

Zobacz też: Top 10. Polscy celebryci po operacjach plastycznych
Zobacz też: Top 5. Trendy 2013 roku w chirurgii plastycznej

Autor: Margaret
gość

gość | | Zgłoś

W Polsce życie jest ciężkie, lata zaborów, okupacji itd przetrzebiły nam geny, nic dziwnego, że potrzebujemy wydawać na chirurgię estetyczną.

gość

gość | | Zgłoś

licytacje od 1 zl bez ceny minimalnej! Nowe sukienki Mango Suit, obuwie Tiffi, Zalando i inne! Idealne na zimę oraz na Sylwestra, szukaj po nicku użytkownika: alexandra211 - > ale.gro

Justyna

Justyna | | Zgłoś

maskra - naprawdę niedaleno nam już do społeczeństwa z "Igrzysk Śmierci" - ponaciągane i wypełnione groteskowo twarze już są - brakuje jeszcze tylko kolorowych piór i różowych rzęs....


X
Drodzy Czytelnicy,
Połączyliśmy nasze siły z serwisem WP Kobieta
i od dziś nasze treści będziecie mogli przeczytać na tym właśnie serwisie.

Dziękujemy, że jesteście z nami!
Redakcja