0 Komentarzy

Tagi Snoopy in Fashion Snoopy & Belle in Fashion Snoopy

Snoopy na zakupach

Zimą ubiegłego roku jako miłośnik bohaterów kreskówek dał się poznać Alber Elbaz, główny projektant domu mody Lanvin. By promować markę, zaprosił do współpracy Minnie Mouse, którą ubrał w niebieską, wysadzaną kamieniami sukienkę. Mariaż świata mody i animacji nie jest więc niczym nowym.

Wkrótce powiększy się garderoba kolejnego bohatera – Snoopy'ego. Całkiem pokaźne grono czołowych projektantów mody uczci 65-lecie komiksu Charlesa Schulza, ubierając nie tylko Snoopy'ego, ale i jego siostrę Belle. Zapowiadana na wrzesień prezentacja najnowszych strojów bohaterów „Fistaszek” będzie aktualizacją wystawy Snoopy in Fashion, która zadebiutowała w 1984 roku w Tokio.

Trzy dekady temu Snoopy i Belle, ubrani od stóp do głów w stroje takich projektantów, jak Oscar de la Renta, Gucci, Gianni Versace, Karl Lagerfeld, Giorgio Armani czy Jean Paul Gaultier, podróżowali po Europie i Azji. Teraz urocze rodzeństwo wyruszy w kolejną podróż, ale już w nowych kreacjach. Premiera wystawy Snoopy & Belle in Fashion odbędzie się 8 września w New Museum podczas Nowojorskiego Tygodnia Mody. Później ekspozycja trafi do Paryżu, Mediolanu i Moskwy.

Snoopy i Belle ubrani będą zarówno w kreacje couture, jak i ubrania typu basic. 30-letnią wystawę zaktualizują m.in. takie marki i domy mody, jak Diane von Furstenberg, Isabel Marant, Rodarte, DSquared2, J. Mendel, Calvin Klein Collection, Betsy Johnson, DKNY, Kenneth Cole, Tommy Hilfiger oraz Dries Van Noten.

Aktualizacja wystawy ze Snoopym w roli głównej cieszy przede wszystkim studio Blue Sky. Trasa wystawy Snoopy & Belle In Fashion zbiegnie się z zaplanowaną na jesień 2015 roku premierą animowanej komedii „Fistaszki”. Zarówno zbliżające się wejście filmu do kin, jak i pośredni udział Snoopy'ego w Nowojorskim Tygodniu Mody to znak, że ulubiony bohater „Fistaszków” może pojawiać się w nowych kolekcjach jeszcze częściej niż dotychczas.

Zobacz też: Złe księżniczki Disneya na pokazie Dolce & Gabbana

Autor: Margaret

X
Drodzy Czytelnicy,
Połączyliśmy nasze siły z serwisem WP Kobieta
i od dziś nasze treści będziecie mogli przeczytać na tym właśnie serwisie.

Dziękujemy, że jesteście z nami!
Redakcja