45 Komentarzy

Tagi osocze bogatopytkowe mezoterapia dermapen zabiegi

Sprawdziłyśmy na sobie. Wampirzy lifting!

Ostrzykiwanie osoczem, które pozyskuje się z krwi, to nie jest już nowy zabieg. Od lat ma dobrą opinią, a także wiele badań potwierdzających, że regeneruje i odmładza skórę.

Jednak dla wielu osób ból związany z ostrzykiwaniem, a potem siniaki i ślady po wkłuciach, były barierą nie do pokonania. Teraz pojawiła się możliwość wypróbowania go dla tych, którzy cenią bardziej komfortowe zabiegi i źle znoszą ból.

Lekarz do mezoterapii zamiast strzykawki używa dermapenu. To nowoczesne urządzenie zakończone głowicą z wibrującymi igiełkami, które pozwala na precyzyjne wprowadzenie osocza w głąb skóry. Sam zabieg jest zdecydowanie mniej bolesny i krótszy. 

To brzmi na tyle zachęcająco, że postanowiłam przetestować go w Klinice Medycyna Urody, która mieści się na warszawskim Mokotowie.

Zabieg nie wymaga żadnych szczególnych przygotowań, ale na pewno nie warto decydować się na niego, gdy jesteśmy w gorszej kondycji, np. po chorobie. Zaczyna się od zmycia makijażu i nałożenia znieczulającego kremu Emla. Dla większego komfortu, gdyż mezoterapia przy użyciu dermapenu jest zdecydowanie mniej odczuwalna niż tradycyjne ostrzykiwanie. Zaraz potem pobrano mi krew i probówki umieszczono w specjalnej wirówce. Tam właśnie z krwi powstaje osocze, które za pomocą dermapenu za chwilę będzie wchłaniać moja skóra. Trochę trudno opisać uczucie, które temu towarzyszy - na pewno mikronakłuwanie skóry nie jest bolesne, ale i nie relaksujące. Jest najmniej przyjemnie, gdy dermapen wbija swoje igiełki na brodzie i szyi. Jednak taka mezoterapia nie trwa długo, to tylko dwadzieścia minut. 

Po zabiegu skóra wygląda bardzo dobrze, jest tylko lekko zaczerwieniona, ale bez najmniejszych siniaków. Na zakończenie zalecono mi intensywną pielęgnację w domu (wieczorami serum z witaminą C, gdyż po mezoterapia skóra szybko je wchłonie). Powtarzanie zabiegu zależy od stanu skóry. Podobno 40-latkom z reguły wystarczy jeden-dwa zabiegi na rok, a w okolicach sześćdziesiątki zawsze potrzebna jest seria około sześciu zabiegów, za to po nich efekty są porównywalne do liftingu

Dlaczego osocze bogatopłytkowe jest tak skuteczne? Przede wszystkim dlatego, bo pobudza procesy regeneracji tkanek, fibroblasty dopinguje do produkcji kolagenu i wspomaga tworzenie nowych naczyń krwionośnych. To naturalny doping dla skóry, w każdym wieku. Na taki zabieg mogą też zdecydować się alergiczki, bo własne osocze nie uczula. Cena zabiegu na twarz osoczem bogatopłytkowym, metoda Dermapen to 1060 zł.

Autor: Dorota
Kjara

Kjara | | Zgłoś

może ktoś wie, gdzie warto wykonać zabieg z osoczem bogatoplytkowym w Rzeszowie.......

Kjara

Kjara | | Zgłoś

Czy ktoś może polecić gdzie w Rzeszowie można zrobić ten zabieg z osoczem bogato plytkowym?

Madi333

Madi333 | | Zgłoś

jeśli chcecie wiedzieć więcej na temat zabiegu osoczem poczytajcie blog dr Urszuli Brumer, ja tam znalazłam sporo cennych informacji i odpowiedź na nurtujące mnie pytania związane z tym zabiegiem.

PureClinic

PureClinic | | Zgłoś

Witam polecam Pure clinic bardzo fajna klinika , Pani doktor profesjonalnie wykonuje swoja prace :)
www.pure-clinic.plwampirzy-lifting

drlidiarajzer.pl

drlidiarajzer.pl | | Zgłoś

Wykorzystanie potencjału naprawczego własnego organizmu to super sprawa! Wykonując zabieg osoczem bogatopłytkowym stymulujemy nasz organizm do samoodnowy. To jeden z lepszych sposobów żeby czuć się piękną i zadbaną każdego dnia :)


X
Drodzy Czytelnicy,
Połączyliśmy nasze siły z serwisem WP Kobieta
i od dziś nasze treści będziecie mogli przeczytać na tym właśnie serwisie.

Dziękujemy, że jesteście z nami!
Redakcja