2 Komentarze

Tagi Variety Power of Women Whoopi Goldberg Rachel Weisz Kim Kardashian Glenn Close Lena Dunham Variety Power of Women 2015

Top 5. Najsilniejsze kobiety wg Variety

Przypisywanie gwiazd Hollywood i celebrytek pokroju Kim Kardashian do jednej kategorii wydaje się niewłaściwe. Magazyn Variety znalazł jednak coś, co je łączy. Mowa o działalności charytatywnej, która stała się podstawą do stworzenia rankingu Power of Women. W specjalnym wydaniu czasopisma wyróżniono pięć osobistości: Whoopi Goldberg, Rachel Weisz, Kim Kardashian, Glenn Close i Lenę Dunham.

Okładkami wydania Power of Women nagrodzono gwiazdy, które wspierają najbardziej szczytne inicjatywy na rzecz chorych dzieci, młodzieży z biedniejszych rodzin czy kobiet wykorzystywanych seksualnie. Whoopi Goldberg, największa gwiazda rankingu, angażuje się w działalność organizacji Figure Skating in Harlem, która uczy dziewczyn zdolności przywódczych i akademickich poprzez sport. Nie mniejszymi zasługami wsławiły się pozostałe bohaterki magazynu Variety.

Rachel Weisz kładzie nacisk na edukację. Jako córka imigrantów miała zdobyć porządne wykształcenie. To, jak wiadomo, sporo kosztuje. Dlatego dzisiaj wspiera organizację Opportunity Network, która pomaga studentom w uzyskaniu stypendiów i dofinansowania do edukacji.

Lena Dunham, która w przeszłości padła ofiarą gwałciciela, angażuje się za to w działania organizacji Gems pomagającej osobom wykorzystywanym seksualnie. Aktorka Glenn Close jako założycielka organizacji Bring Change 2 Mind i siostra kobiety cierpiącej na chorobę afektywną dwubiegunową popularyzuje wiedzę o chorobach psychicznych.

Wśród gwiazd docenionych za działalność dobroczynną znalazła się także Kim Kardashian. Celebrytka, która w zasadzie zarabia głównie na wyglądzie, lansowaniu trendów i udziale w reality show, w wolnym czasie odwiedza Szpital Dziecięcy w Los Angeles. O dramacie osób chorujących na raka i ich bliskich przekonała się na własnej skórze. Na chorobę nowotworową zmarł bowiem jej ojciec.

Zobacz też: Najwybitniejsze kobiety 2015 roku. AskMen docenia talenty
Zobacz też: Sandra Bullock najpiękniejszą kobietą świata

Autor: Margaret
gość

gość | | Zgłoś

no i brawo! gwiazdy są na tyle wpływowe że powinny wspierać kampanie pomagające ludziom. Ale nie dla własnego lansu tylko by naprawdę komuś pomóc

MP

MP | | Zgłoś

Nie potrafię stwierdzić czy to kwestia wizerunku medialnego, ale obecność Kim Kardashian wśród tak wspaniałych, utalentowanych kobiet zwyczajnie mnie razi, i to mocno. W rzeczywistości wszystko może być odwrotnie, jednak wedle wiedzy którą mam wygląda to tak, jakby zebrali grupę silnych i zdolnych kobiet, a dla swojego rodzaju kampanii medialnej dopisali Kim. I jest głośno, ludzie - tak jak ja - oburzą się i zapamiętają, a może nawet kupią numer żeby przeczytać czym dokładnie się ona wkupiła do tego grona.

Dodam jeszcze tylko że każda z tych kobiet (poza Kardashian) zdobyła mój ogromny szacunek, a Rachel Weisz uważam za ideał kobiety - mim zdaniem jest najpiękniejszą aktorką jaką mialam okazję oglądać, i to nie tylko wizualnie, ale również za całokształt jaki prezentuje będąc sobą:)


X
Drodzy Czytelnicy,
Połączyliśmy nasze siły z serwisem WP Kobieta
i od dziś nasze treści będziecie mogli przeczytać na tym właśnie serwisie.

Dziękujemy, że jesteście z nami!
Redakcja