2 Komentarze

Tagi trendy z wybiegów pióra trendy jesień 2015 moda

Trendy z wybiegów: pióra

Choć przed nami dopiero wiosna, świat mody żyje już trendami na tegoroczną jesień. Nowojorskie i londyńskie pokazy nie pozostawiają złudzeń. Pod koniec roku frędzle ustąpią miejsca piórom.

Pierzaste kreacje nie są oczywiście niczym nowym. Można je podziwiać chociażby na czerwonym dywanie. W ostatnich miesiącach przywdziały je m.in. Sarah Jessica Parker, która wybrała różową sukienkę Oscara de la Renty oraz Julianne Moore, która w srebrnej sukni wykończonej czarnymi piórami pojawiła się na gali rozdania Złotych Globów. Sądząc po pokazach w Nowym Jorku, niebawem takich okazji może być więcej.

Na pokazach kolekcji na sezon wiosna-lato pióra były raczej subtelnym dodatkiem. W kolekcji Ashish zastąpiły modne do niedawna skórzane lamówki, na pokazie Fendi przybrały zaś pastelowy, niebieski odcień. Na minionym New York Fashion Week pióra powiewały na co najmniej kilku pokazach i raczej nie miało to niczego wspólnego z delikatnym akcentem. Po kolekcjach na tegoroczną jesień na pewno będzie można się spodziewać pierzastych spódnic, sukienek, a nawet swetrów.

Choć pióra to raczej trend z pokazów nowojorskich (można tu wymienić m.in. marki J.Crew, Proenza Schouler, Marchesa czy Rodarte), pojawiły się one także na London Fashion Week. Brand  Éthologie by Jasper Garvida zaserwował widzom sukienki z pierzastym dołem, Erdem m.in. obszyty piórami płaszcz w lamparcie cętki, z kolei Gareth Pugh poszedł głównie w czerń i przesyt.

Jak podobają się wam pióra? Trend, który oszałamia, gdy tylko pojawia się na wybiegach i czerwonym dywanie, czy kicz nad kicze?

Zobacz też: Trendy z wybiegów: denimowe sukienki
Zobacz też: Trendy z wybiegów: woalka

Autor: Margaret
MartaGirlJ

MartaGirlJ | | Zgłoś

Zarówno do piór jak i frędzli nie przekonam się chyba nigdy - ale na pewno mają swoich "modowych zwolenników" :)

gość

gość | | Zgłoś

A wiecie modnisie, jak się pozyskuje takie trendy piórka?! Otóż biedne ptaki są obskubywane na żywca i często aż krew się leje... A ile stresu i cierpienia muszą one doświadczyć podczas hodowli dla tych piór... Nie kupujcie ubrań z piórami ani puchówek - nie ma popytu, to i nie ma podaży!


X
Drodzy Czytelnicy,
Połączyliśmy nasze siły z serwisem WP Kobieta
i od dziś nasze treści będziecie mogli przeczytać na tym właśnie serwisie.

Dziękujemy, że jesteście z nami!
Redakcja