0 Komentarzy

Tagi Amazon Net-a-Porter sklepy internetowe moda Jeff Bezos

Amazon kupi Net-a-Porter.com?

Inwestycje w sprzedaż luksusowej odzieży i dodatków Jeff Bezos, prezes sklepu Amazon.com, zapowiadał już kilka lat temu. Niewiele jednak wskazuje na to, by Amazon stworzył konkurencję dla największych internetowych sprzedawców luksusowej mody. Obecnie o wiele bardziej prawdopodobne wydaje się przejęcie przez niego innego giganta – sklepu o ugruntowanej pozycji.

Jak podał serwis WWD, Amazon zainteresowany jest kupnem sklepu Net-a-Porter.com. Żadna ze stron nie udziela jednak komentarzy. Według nieoficjalnych informacji redakcji „Forbesa”, rozmowy faktycznie trwają, ale są one w początkowej fazie, więc niewykluczone, że do transakcji wcale nie dojdzie. Mimo wszystko istnieje co najmniej kilka przesłanek by uwierzyć w przejęcie Net-a-Porter przez Amazona.

Pogłoski o zamiarze sprzedaży sklepu Net-a-Porter.com przez jego obecnego właściciela, grupę Richmont, krążą od 2013 roku. Rok później podawano, że Amazon planuje przejęcie indyjskiego sklepu Jabong.com. Nie byłaby to pierwsza inwestycja Jeffa Bezosa w modę. W 2006 roku kupił bowiem sklep Shopbop.com. Z czasem wyposażył Amazon we własny dział mody, w którym pojawiły się propozycje m.in. Calvina Kleina, Jessiki Simpson, Kate Spade i Steve'a Maddena.

Bez względu na to, jak zakończą się negocjacje, Amazon nie zaniedba tak dochodowego segmentu, jak moda. Latem tego roku otworzy w Shoreditch potężne, zaprojektowane z myślą o fotografii mody studio, w którym Amazon zamierza tworzyć własne packshoty. Firma jest również sponsorem zapowiadanego na lipiec tego roku tygodnia mody męskiej w Nowym Jorku.

Niedawno, jak zauważa brytyjski dziennik „The Telegraph”, Jeff Bezos przyznał, że będzie dążyć do zaoferowania klientom najszerszego na ziemi wyboru odzieży i dodatków. Zakup sklepu Net-a-Porter.com zapewne by mu w tym pomógł, ale biorąc pod uwagę jego plany, mógłby okazać się niewystarczający.

 

Zobacz też: Paraliż Net-A-Porter, czyli szaleństwo wyprzedaży rozpoczęte
Zobacz też: Net-a-Sporter, czyli moda sportowa rośnie w siłę

Amazon kupi Net-a-Porter.comAutor: Margaret

X
Drodzy Czytelnicy,
Połączyliśmy nasze siły z serwisem WP Kobieta
i od dziś nasze treści będziecie mogli przeczytać na tym właśnie serwisie.

Dziękujemy, że jesteście z nami!
Redakcja