3 Komentarze

Tagi Beauty Mirror wirtualny makijaż wirtualny chirurg plastyczny aplikacja selfie

Beauty Mirror – wirtualny chirurg dla amatorów selfie

Jakiś czas temu pisałyśmy o tym, że zdaniem chirurgów z American Academy of Facial Plastic and Reconstructive Surgery popularność selfie zwiększa zainteresowanie operacjami plastycznymi wśród kobiet poniżej 30. roku życia. Teraz wpływ z pozoru niewinnej zabawy na częstsze odwiedzanie gabinetów medycyny estetycznej wydaje się jeszcze bardziej prawdopodobny.

Wpływowi Photoshopa na niewłaściwe oczekiwania wobec obrazu ciała już nikt nie zaprzecza. Nic więc dziwnego, że nowa aplikacja przyczyniła się do kolejnej dyskusji na temat retuszu zdjęć. Wygląda bowiem na to, że przerobione zdjęcia będą się teraz pojawiać nie tylko w magazynach dla kobiet, ale i wśród popularnych na całym świecie selfies. Publikowanie zdjęć jak z okładek ma ułatwiać aplikacja Beauty Mirror.

Beauty Mirror wprowadza możliwości Photoshopa na nowy poziom. Aplikacja pozwala na modyfikowanie zdjęć w czasie rzeczywistym i może być traktowana niemal jak nowy filtr na Instagramie. Posiada ona 14 różnych opcji, które śmiało można porównać do wirtualnego chirurga plastycznego. Beauty Mirror umożliwia m.in. odchudzanie i konturowanie twarzy, zmianę kształtu brwi, zmniejszanie nosa, zwiększanie warg, redukcję trądziku czy powiększanie oczu.

W ciągu zaledwie dwóch minut zdjęcie można przekształcić tak, że wygląda ono jak portret celebrytki z okładki Vogue'a. Swoje nowe, ulepszone oblicze można zapisać jako plik video lub foto bądź wstawić jako selfie na Instagrama. Profesjonalny retusz znalazł się więc w zasięgu nie tylko celebrytek, ale i masy internautów bawiących się w dodawanie selfie.

Kontrowersji wokół aplikacji oczywiście nie brakuje. Co z tego, że w sieci zapanowała chwilowa moda na publikację zdjęć bez makijażu, skoro i tak większość goni za współczesnymi standardami piękna, którym bliżej do chirurgii plastycznej niż naturalności? Z drugiej strony, jeśli alternatywą dla uciekania się do zabiegów estetycznych jest zabawa aplikacją Beauty Mirror, jej twórcom można pogratulować.

Zobacz też: Osiem aplikacji, które pomogą ci dopasować strój do sylwetki

Autor: Margaret
Marilyn666

Marilyn666 | | Zgłoś

Brzydalom i tak nic nie pomoże :-P

gość

gość | | Zgłoś

Hehe, ludzie mają obsesje na swoim punkcie. Dajcie spokój, szukajcie w sobie dobrych stron a nie wad :)

gość

gość | | Zgłoś

a na ulicy worek na głowe;) po co się oszukiwać...


X
Drodzy Czytelnicy,
Połączyliśmy nasze siły z serwisem WP Kobieta
i od dziś nasze treści będziecie mogli przeczytać na tym właśnie serwisie.

Dziękujemy, że jesteście z nami!
Redakcja