3 Komentarze

Tagi Spinali Design inteligentne bikini bikini UV ochrona przeciwsłoneczna

Bikini, które ostrzeże przed poparzeniami słonecznymi

Poparzenia słoneczne, wbrew powszechnemu przekonaniu, że od schodzącej skóry jeszcze nikt nie umarł, są bardzo niebezpieczne. W najgorszym przypadku mogą skutkować nawet czerniakiem – najbardziej złośliwym nowotworem skóry. Tym bardziej cieszy, że kolejne firmy podejmują się trudu edukacji społeczeństwa. Tym razem z kolejną propozycją ochrony przeciwsłonecznej wyszła francuska marka Spinali Design.

Choć francuska firma wyszła naprzeciwmieszkankom Australii i Brazylii, jej pomysł może znaleźć zastosowanie także w Europie. Zaproponowane niedawno inteligentne bikini to propozycja dla każdej amatorki „smażenia się” na plaży. Strój wyposażony jest w wodoodporny czujnik UV, który w odpowiednim momencie wysyła sygnał o konieczności powtórnego nałożenia kosmetyków z filtrami przeciwsłonecznymi lub ukrycia się w cieniu. Czujnik reaguje m.in. na temperaturę, ale też wykorzystuje dane o typie skóry kobiety. Jego działanie wspomaga aplikacja zainstalowana w smartfonie.

Bikini z czujnikiem UV niestety nie należy do najtańszych, bo kosztuje 149 euro. Nie wiadomo, ile miałyby kosztować podobne stroje dla dzieci, które – jak zapowiada pomysłodawczyni projektu Marie Spinali – są jeszcze na etapie przygotowań.

Zobacz też: Czerniak – wróg człowieka i przyjaciel oparzeń. Nie opalajmy się na „ropę”!
Zobacz też: Przegląd linii słonecznych. Zoom na pielęgnację skóry i włosów

Autor: Margaret
gość

gość | | Zgłoś

Dziś koniec aukcji:

allegro.pl/trampki-platformy-biale-new-look-duze-26-cm-nowe-i5439561994.html

gość

gość | | Zgłoś

fajna sprawa z tym czujnikiem :)

gość

gość | | Zgłoś

polecam piankę do nurkowania


X
Drodzy Czytelnicy,
Połączyliśmy nasze siły z serwisem WP Kobieta
i od dziś nasze treści będziecie mogli przeczytać na tym właśnie serwisie.

Dziękujemy, że jesteście z nami!
Redakcja