3 Komentarze

Tagi filtry przeciwsłoneczne kwas cytrynowy bezpieczne opalanie

Cytrusowe drinki kontra bezpieczne opalanie

Cytrusy i opalanie nie są dobrym połączeniem. Warto mieć to na uwadze podczas nadchodzących wakacji, kiedy relaksowi z kwaskowatym sokiem lub drinkiem nad basenem trudno się oprzeć.

Po kremach przeciwsłonecznych nie wolno spodziewać się cudów. Choć ich stosowanie obniża ryzyko poparzeń słonecznych, nieuwaga może przynieść opłakane skutki. Jak się okazuje, szkodliwe jest nie tylko niezasłanianie głowy, ale i popijanie cytrusowych napojów. Kwas cytrynowy ma zdolność do rozkładania niektórych filtrów przeciwsłonecznych – ostrzega nowojorski dermatolog David Bank. Co więcej, inne składniki cytryny i limonki mogą powodować zwiększoną wrażliwość skóry na słońce.

Z jednej strony – im mniej wiesz, tym lepiej śpisz. Z drugiej, w przypadku, gdy chodzi o zdrowie, lepiej dmuchać na zimne. Rezygnacja z kwaskowatych soków i drinków wprawdzie latem wydaje się niemożliwa, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by dostosować się do rad dermatologów. David Bank proponuje, by wybierając kosmetyki przeciwsłoneczne, zwracać uwagę na ich skład. Najbezpieczniejsze są produkty bazujące na naturalnych filtrach przeciwsłonecznych, tj. na tlenek cynku i dwutlenek tytanu, które najtrudniej zneutralizować.

Leżenie na plaży lub nad basenem i popijanie drinków zdaniem Davida Banka zobowiązuje do częstszego smarowania rąk i ramion. To właśnie te części ciała najbardziej narażone są wówczas na oparzenia słoneczne. Jednocześnie, jak podkreśla dermatolog, należy pamiętać o ochronie ust, które w kontakcie z kwasem cytrynowym mogą przecież ucierpieć w pierwszej kolejności.

Zobacz też: Czerniak – wróg człowieka i przyjaciel oparzeń. Nie opalajmy się na „ropę”!
Zobacz też: Tak słońce niszczy skórę
Zobacz też: Przegląd linii słonecznych. Zoom na pielęgnację skóry i włosów

Cytrusowe drinki kontra bezpieczne opalanieAutor: Margaret
gość

gość | | Zgłoś

Lol to juz jest paranoja

gość

gość | | Zgłoś

A dlaczego nikt nie pisze o tym,że wszędzie reklamowane tabletki ze skrzypem używane w lato powodują przebarwienia?

gość

gość | | Zgłoś

Polecam herbatkę. A dobra herbatka również świetnie pomaga w odchudzaniu. Ale sama herbata nie pomoże, wiem ze swojego doświadczenia. Mnie sie udało, zaczęłam inaczej się odżywiać, do tego poleciła mi znajoma świetną herbatę, a miałam jeszcze kilka kg. do przodu, których się pozbyłam, wyglądam lepiej, młodziej. Nie udałoby mi się bez świetnego programu o którym możecie poczytać na jestemwellness.eu


X
Drodzy Czytelnicy,
Połączyliśmy nasze siły z serwisem WP Kobieta
i od dziś nasze treści będziecie mogli przeczytać na tym właśnie serwisie.

Dziękujemy, że jesteście z nami!
Redakcja