0 Komentarzy

Tagi Nuxe inowacyjne kosmetyki seria Merveillance krem na dzień krem na noc krem pod oczy serum pielęgnacja cery dojrzałej kosmetyki dla czterdziestolatek kosmetyki odmładzające kosmetyki opóźniające starzenie nowe kosmetyki

Linia tygodnia: Merveillance Expert, Nuxe

To seria kosmetyków przeciwzmarszczkowych, dedykowana kobietom po czterdziestce. Oparta jest na najnowszych odkryciach firmy.

Nuxe specjalizuje się w kosmetykach z wyciągami kwiatowymi. Tym razem naukowcy zainteresowali się liliowcami. Właśnie w nich odkryli cząsteczkę, które wpływa na starzenie się skóry. To białko o nazwie wimentyna, które do tej pory było praktycznie niezbadane na potrzeby kosmetologii. Ma ono decydujący wpływ na strukturę i napięcie włókien skóry. Gdy wimentyna ulega procesowi glikacji, objawy starzenia są coraz bardziej widoczne. Dlatego w kremach Nuxe znalazł się właśnie wyciąg z liliowca, dzięki niemu glikacja (czyli rozpad białek) przestaje być groźna.

Kwiaty liliowca stosowane są w tradycyjnej medycynie chińskiej, która doceniła ich działanie uspokajające i antybakteryjne. W serii Nuxe znalazły się czerwone liliowce, uprawiane na holenderskiej wyspie Texel. Wcześniej nie były one stosowane w kosmetykach. W laboratoriach Nuxe aktywny składnik z liliowca pozyskiwany jest za pomocą specjalnej metody (oleo-eko-ekstrakcja bez użycia chemii), która wyodrębnia aż 12 aktywnych „cząsteczek” roślinnych. Dzięki temu mają one niezwykłą siłę przeciwzmarszczkową. Działanie odmładzające kosmetyki zawdzięczają liliowcom, zaś zapach ylang-ylang, jaśminowi i wanilii. W serii znalazło się pięć preparatów do codziennej pielęgnacji.

Serum – ma działanie liftingujące, pomaga  na widoczne zmarszczki. W jego składzie jest także kwas hialuronowy (156 zł/30 ml).
Kremy na dzień - do wyboru są dwie konsystencje: lekka (dla skóry normalnej) i bogata (dla skóry suchej i bardzo suchej). Kremy niwelują zmarszczki, ale także dobrze nawilżają i koją podrażnienia (po 146 zł/50 ml).

Liftingujący krem pod oczy – przeciwdziała też obrzękom i cieniom. Ma w składzie kofeinę, która zapobiega gromadzeniu się wody w okolicach powiek (114 zł/15 ml).

Regenerujący krem na noc – pobudza fibroblasty do syntezy. Jego recepturę wzbogacono o wyciąg z alg brunatnych (146 zł/50 ml).

Zwracasz uwagę na opakowania kosmetyków? Słoiczki i tubki preparatów Nuxe zostały zaprojektowane zgodnie z wymogami ekologii i standardami Bureau Veritas. Według badań, wykorzystywanie tego typu opakowań, powoduje, że co roku oszczędza się 1404 drzew i znacznie zmniejsza emisję dwutlenku węgla.

UWAGA: Weź udział konkursie Bella! Szczegóły TU

Autor: Dorota

X
Drodzy Czytelnicy,
Połączyliśmy nasze siły z serwisem WP Kobieta
i od dziś nasze treści będziecie mogli przeczytać na tym właśnie serwisie.

Dziękujemy, że jesteście z nami!
Redakcja