11 Komentarzy

Tagi podróbki luksus moda

Luksusowa moda korzysta na podróbkach?

Działalność fałszerzy jest dobra dla branży mody – takie wnioski wysnuli badacze z Uniwersytetu Kolumbii Brytyjskiej. Choć ich tłumaczenia są nieco pokrętne, z punktu widzenia klienta zdają się mieć sens.

Noszenie podróbek, jakby na nie nie patrzeć, nie uchodzi za przejaw dobrego gustu. Najwięcej tracą na nich producenci, którzy mają prawo czuć się okradani nie tylko z pieniędzy, ale i z pomysłów. Buty, ubrania i dodatki z czarnego rynku zmniejszają w końcu popyt na produkty oryginalne. Badacze, zamiast szukać dziury w całym, starali się jednak dopatrzeć w tym zjawisku korzyści. Te odczuwają ich zdaniem głównie klienci.

W badaniach oceniono sprawozdania finansowe 31 podrabianych marek sprzedających skórzane i sportowe obuwie. Obserwacje, które objęły okres 12 lat, pokazują, że zalew rynku fałszywkami skłania projektantów do tworzenia bardziej innowacyjnych i estetycznych propozycji. Yi Qian, profesor z Sauder School of Business na Uniwersytecie Kolumbii Brytyjskiej, twierdzi, że luksusowe marki zaczęły oferować bardziej zróżnicowane produkty, które łatwiej zidentyfikować jako oryginalne.

Producenci, by walczyć o miejsce w czołówce sprzedawców, zostali więc zmuszeni do poprawy ogólnego wyglądu swoich produktów oraz wykorzystywania bardziej wyszukanych materiałów. Szkoda tylko, że marki zamiast na rozwoju i poprawie jakości muszą skupiać się na walce z podróbkami.

Zobacz też: Pasek Moschino najczęściej podrabianym dodatkiem?
Zobacz też: Hit czy kit: pastiszowa zabawa podróbkami

Luksusowa moda korzysta na podróbkach

 

 

Autor: Margaret
zolniez z poligonu

zolniez z poligonu | | Zgłoś

Strasznie. Nie bede w nocy spac. Wojna by sie pzrydala ludzie sie zatracili w pierdloach i konsumcji. miec miec miec!!!

gość

gość | | Zgłoś

zgadzam sie,wszyscy tylko chca cos kupowac,lepsze,nowoczesniejsze,drozsze,po co sie pytam?ile czasu,zycia zajmuje pierdola w co sie ubrac zeby wygladac?a nie wystarczy zakryc nagosc,okryc przed zimnem?

gość

gość | | Zgłoś

sadyzm głupota i chciwość to przez jedzenie mięsa powinno być zakazane bo łamie podstawowe reguły "nie zabijaj" bo kto zabije zwierze zabije człowieka i własne dzieci. I niech ktoś nie wciska ludziom kitu, że mięso jest potrzebne i zdrowe bo tak nie jest ma sam negatywny wpływ na organizm są rośliny które zawierają kilka razy więcej białka i witamin niż mięso!

smród, brud, ubóstwo, głupota, nienawiść, złośliwość, fanatyzm, anemia, otyłość, jadłowstręt, bulimia, anoreksja=to przez jedzenie wstrętnego mięsa! Chcemy zrobić coś dla zdrowia, ekologii i ochrony środowiska? Zmieńmy naszą dietę! Każdy z nas jest świadomy jak wygląda zdrowa dieta, w której przeważają warzywa i owoce, fasola, orzechy, kasze, pomaga chronić zasoby naturalne i lepiej wykorzystywać ziemie uprawne. Szczególnie mieszkańcy krajów zachodnich spożywają nadmierne ilości mięsa a ich dieta szkodzi im i środowisku, powoduje raka, zawały, wylewy. Ograniczone spożycie mięsa i jedzenie więcej produktów zielonych i zbożowych to także ograniczenie emisji gazów cieplarnianych, likwidacja głodu i chorób, uwolnienie od nałogów: picia, palenia, narkomanii.

gość

gość | | Zgłoś

to przez jedzenie mięsa! jesz cham=burgery? Stracisz sprawność i pamięć naukowcy udowodnili, że myszy, które przez 10 dni jadły produkty zawierające duże ilości tłuszczu, odpowiadające fast-foodom mogły przebiec tylko połowę dystansu, który pokonywały gryzonie żywione produktami niskotłuszczowymi. Miały także trudności z wyjściem z labiryntu A hot dogi groźne jak papierosy! Powinny być sprzedawane z ostrzeżeniami że ich jedzenie może wywołać raka. Lekarze żądają, by były sprzedawane tak jak tytoń ze specjalnymi ostrzeżeniami.
sprzedaż fast-foodów dzieciom powinna zostać zakazana. Władze amerykańskiego hrabstwa Santa Clara chcą zakazać restauracjom z fast-foodem dołączania zabawek do zestawów dla dzieci. Ma to uchronić maluchy przed przywiązaniem się do żywności ze zbyt dużą ilości tłuszczu, soli i cukru
W przypadku restauracji McDonald's zakaz obejmie wszystkie zestawy Happy Meals

gość

gość | | Zgłoś

Pustaki nie maja sie czym zajmowac w c=zyciu i ich problem to miec oryginaly aby pokazac sie innym ze maja. Ja uwazam ze wystarczy miec czyste ubranie i tyle.

gość

gość | | Zgłoś

autor: gość
Pustaki nie maja sie czym zajmowac w c=zyciu i ich problem to miec oryginaly aby pokazac sie innym ze maja. Ja uwazam ze wystarczy miec czyste ubranie i tyle.
Problem jest tego typu ze plebs w polsce nie ma pieniedzy na luxusowa odziez a siedzac przed kompem i nie smiedzac groszem latwo powiedziec ze to lans szpan itp ale maja pieniadze "pieniadze" obracac milionami to jestem ciekaw czy tez stalibyscie w biedronce po ziemniaki smutne ale prawdziwe ile masz tak zyjesz a 500 lat zyc nie bedziesz milego dnia

gość

gość | | Zgłoś

WAŻNE! Ilona Różalska ostrzega: wkrótce zagłada atomowa USA i Londynu!
((((youtube.com/watch?v=WjighsDPiIU)))

gość

gość | | Zgłoś

Proszę każdego z was, aby choć raz dziennie zmówił Ojcze Nasz za dusze cierpiące. To bardzo ważne. Pomóżmy im. Proszę podaj dalej.

gość

gość | | Zgłoś

kto ta luksusawa odziez i obuwie produkuje, a no biedota w ubogich krajach za marne grosze, na luksusie zarabiaja bogaci ktorym nigdy nie dosc

gość

gość | | Zgłoś

Co do bycia okradanym: z pomysłów: być może, ale nie z pieniędzy, ci co kupują podróbki i tak nigdy nie kupili by oryginału, więc dla giganta mody to żadna strata jeśli chodzi o pieniądze.

gość

gość | | Zgłoś

autor: gość
kto ta luksusawa odziez i obuwie produkuje, a no biedota w ubogich krajach za marne grosze, na luksusie zarabiaja bogaci ktorym nigdy nie dosc
Otoz to wlasnie! A ze biedne chinskie dzieci nie wpadaja same z siebie na pomysl szycia podrobek luksusowych torebek, tez powinno dac do myslenia.
Kupowanie podrobek to nie tylko obciach, to zbrodnia.


X
Drodzy Czytelnicy,
Połączyliśmy nasze siły z serwisem WP Kobieta
i od dziś nasze treści będziecie mogli przeczytać na tym właśnie serwisie.

Dziękujemy, że jesteście z nami!
Redakcja