2 Komentarze

Tagi kosmetyki koreańskie kosmetyki azjatyckie bezwodne kosmetyki pielęgnacja skóry

Nowy trend w azjatyckiej pielęgnacji skóry: bezwodne kosmetyki

Choć woda uchodzi w kosmetykach za składnik niezbędny i wszechobecny, producenci z Azji nie boją się przecierać szlaków i zupełnie z niej rezygnować. Słynący z innowacji Koreańczycy coraz chętniej wprowadzą na rynek kosmetyki bezwodne, które śmiało można zaliczyć do produktów organicznych.

Wśród większości Europejczyków czy Amerykanów woda uchodzi za synonim nawilżenia skóry. Tymczasem produkty na bazie wody pozbawiają skórę jej naturalnej bariery ochronnej. W wyniku parowania kosmetyki uszkadzają płaszcz lipidowy skóry, prowadząc do jej wysuszenia i utraty przez nią elastyczności. Czysta woda swój odpowiednik znajduje na szczęście w naturze, a konkretniej w związkach organicznych.

W koreańskich kosmetykach, np. popularnej marki Whamisa, wodę zastępują ekstrakty roślinne i naturalne oleje. Jako składniki pełne witamin i antyoksydantów regenerują one naskórek i wzmacniają barierę ochronną skóry. Mają przy tym właściwości nawilżające i odżywiające. Jako że takie kosmetyki nie naruszają bariery hydrolipidowej, zalecane są najczęściej posiadaczkom skóry wrażliwej i alergicznej.

Wśród kosmetyków bezwodnych dominują toniki, kremy, maseczki i serum. W sklepach koreańskich marek popularnością cieszą się zwłaszcza maski z wodorostów czy serum na bazie ekstraktu z drzewa herbacianego. Najciekawsze propozycje znajdziecie poniżej.

Zobacz też: Koreański trend w pielęgnacji skóry: produkty ze sfermentowanych składników
Zobacz też: Memebox, czyli koreańskie kosmetyki z dostawą do domu


 

 

Autor: Margaret
gość

gość | | Zgłoś

Też miałam z tym problem.Dobre kosmetyki nawet nie pomagały.
I w końcu ktoś znalazł sposób aby zniknął u mnie ten problem.Znajomy polecił konsultanta który pomógł mi.
Teraz mówią, że wyglądam młodziej, lepiej. I faktycznie świetnie się czuję. Tajemnica polega na tym, że Odżywiam się zdrowo ,
jem owoce i warzywa, jem regularnie, zaczynam też od zdrowego śniadania co jest najważniejsze w tym wszystkim
jestemwellness.eu

gość

gość | | Zgłoś

Czyli zawierają wodę. Już myślałam, że mowa o "myciu" twarzy jakimś proszkiem. Oleje zawsze były i będą dobre do nawilżania skóry.


X
Drodzy Czytelnicy,
Połączyliśmy nasze siły z serwisem WP Kobieta
i od dziś nasze treści będziecie mogli przeczytać na tym właśnie serwisie.

Dziękujemy, że jesteście z nami!
Redakcja