1 Komentarz

Tagi wodoodporne kosmetyki wodoodporny makijaż makijaż na lato porada

O czym pamiętać przed zastosowaniem wodoodpornych kosmetyków?

Latem skóra wymaga nieco innej pielegnacji niż wiosną, jesienią czy zimą. W trakcie wakacyjnych wyjazdów i upalnych dni, poza ochroną przeciwsłoneczną, szczególnie istotna jest trwałość makijażu.

Letni makijaż bardzo często opiera się na wodoodpornych formułach. Niestety, choć są trwalsze, skóra znosi je gorzej. Cięższe kosmetyki, z powodu wykorzystanych w nich składników, prowadzić mogą do problemów skórnych. Dlatego przed wizytą w drogerii warto rozważyć, których kosmetyków naprawdę potrzebujemy, jakich składników unikać i czy dla wodoodpornego produktu nie da się odnaleźć lżejszej, bezpieczniejszej alternatywy.

Oto sześć rzeczy, o których warto pamiętać przed kupnem wodoodpornych kosmetyków na lato.

Poprzednie Zdjęcie 1/7 Następne

Wodoodporny tusz do rzęs

 Wodoodporny tusz do rzęs

Pierwszym krokiem w przygotowania kolorowych kosmetyków na lato jest kupno wodoodpornego tuszu.  Pamiętajcie! Oznaczenia "waterproof" oraz "water resistant" nie są synonimami.

Pierwsze z nich dotyczy wodoodpornej mascary, która utrzymuje się na rzęsach nawet podczas zanurzenia głowy w basenie. Jest więc bardziej trwała, ale i bogatsza w silniejsze substancje chemiczne - trudniej ją zmyć i łatwiej w jej przypadku o osłabienie rzęs.

 

Tusz oznaczony przez producenta jako "water resistant" jest odporny na wilgoć, w tym pot i łzy, ale nie nadaje się na szaleństwa w basenie. Jest łagodniejszy dla oczu i łatwiejszy do usunięcia.

gość

gość | | Zgłoś

Z tuszy wodoOPORNYCH polecam Clinique Lash Power - nie rozmazuje się a łatwo zmywa.


X
Drodzy Czytelnicy,
Połączyliśmy nasze siły z serwisem WP Kobieta
i od dziś nasze treści będziecie mogli przeczytać na tym właśnie serwisie.

Dziękujemy, że jesteście z nami!
Redakcja