4 Komentarze

Tagi cera 35+ kosmetyka abc porady jak sobie radzić polecane produkty

Pielęgnacja cery 35+

U kobiet po 35. roku życia, na skórze zaczynają odciskać piętno przemiany hormonalne. Widać także coraz bardziej upływ czasu, zwłaszcza, jeśli dana kobieta jest posiadaczką cery suchej.

Oczywiście nie u każdej kobiety będzie ten proces wyglądał tak samo, nie każda więc będzie potrzebowała takich samych kosmetyków pielęgnacyjnych.

Są takie trzydziestopięciolatki, które wyglądają jak "dwudziestki", inne natomiast wyglądają bardzo dojrzało, jak na swój wiek. Trudno jest więc generalizować i ujednolicać temat pielęgnacji przeciwstarzeniowej dla każdej kobiety po 35. roku życia. Prawda jest jednak taka, że jedno łączy te wszystkie panie - na ich twarzy już widać pierwsze, mniejsze, bądź większe, objawy starzenia skóry.

Czynnikami, które w wielkim stopniu przyczyniają się do przyspieszenia procesów starzenia skóry są:

  • -palenie papierosów,
  • -częste opalanie, również w solarium,
  • -wysoki poziom stresu,
  • -nieodpowiednia dieta, uboga w substancje odżywcze,
  • -sucha skóra, pielęgnowana w niewłaściwy sposób.

Wydawać by się mogło, że są to truizmy, jednak z jakiegoś powodu kobiety zamiast zapobiegać, wolą "leczyć". Nie będę przekonywać na siłę do rzucenia palenia, ponieważ jest to nałóg bardzo ciężki do pokonania, jednak nie liczmy na cuda, jeśli prowadzimy niezdrowy tryb życia. Skóra jest pierwszą linią obrony naszego organizmu przed czynnikami z zewnątrz i po niej właśnie najbardziej widać wszelkie obciążenia, jakim przyszło nam stawiać czoła.

 O ile w przypadku kobiet świeżo po 30-stce nie zawsze widać wiek, o tyle powyżej 35-tki naprawdę mało która pani unika procesu starzenia skóry. Czasami są to tylko niewielkie zmarszczki wokół oczu, w innych przypadkach widać już wyraźnie zarysowaną "lwią zmarszczkę" (pomiędzy brwiami), bądź pogłębione bruzdy nosowo-wargowe.

Jednym z pewniejszych rozwiązań jest wypełnienie ich kwasem hialuronowym. Można także prewencyjnie wstrzyknąć botox, który "rozluźnia" (lub jak kto woli, paraliżuje) mięśnie i dzięki temu nasza mimika nie powoduje pogłębiania się zmarszczek. Warto w tym miejscu podkreślić, że stosowanie kwasu hialuronowego w kremach absolutnie nie wypełni zmarszczek, ani nie powiększy ust. Tworzy on na skórze powłokę ochronną, natomiast nei wnika w głębsze jej warstwy, przez co nie ma większego wpływu na spłycenie niedoskonałości.

Lepszym rozwiązaniem będzie suplementacja wewnętrzna kwasem hialuronowym, w postaci tabletek. Wówczas jest szansa, że przyczyni on się do zwiększenia nawilżenia skóry, ponieważ ma zdolności wiązania wody. Można także przyjmować suplementy z wiesiołkiem i ogórecznikiem, które dzięki bogactwu kwasów Omega wpływają korzystnie na stan skóry i ogólnego zdrowia.

 Jeśli chodzi o dobór kosmetyków, nie ma jakichś drastycznych przeskoków pomiędzy 30. a 35. rokiem życia. Zachęcam więc do lektury TUTAJ, gdzie opisałam dla Was proponowane kosmetyki do stosowania po 30-stce.

 Można dodatkowo włączyć kosmetyki z retinolem, bądź pochodnymi (wit. A). Ma ona bardzo silne działanie przeciwstarzeniowe, ponieważ stymuluje skórę do odbudowy. Złuszcza martwe komórki, dzięki czemu odsłania głębsze warstwy naskórka. Niestety nie jest uniwersalna, ponieważ w trakcie kuracji należy unikać ekspozycji na słońce. Może bowiem dojść do przebarwień, których to tak bardzo staramy się unikać.

Całkiem ciekawym rozwiązaniem jest automasaż. Potrafi on zdziałać naprawdę wiele, jeśli tylko poświęcimy mu należyty czas i zaangażowanie. Liczy się także regularność stosowania. Jakiś czas temu napisałam obszerny artykuł o automasażu, wraz z demonstracją video takiego programu, do wykonywania w domu. Znajdziecie go TUTAJ.

A jak Wy pielęgnujecie swoją cerę? 

Więcej moich zdjęć i artykułów znajdziecie TUTAJ.

Autor: MissHeledore
gość

gość | | Zgłoś

SVR Speclift 35 jest rewelacyjny, ma retinol i jest dla tego wieku, z tego co wiem to są dwa rodzaje kremów, dwie konsytencje obie dość lekkie, bo większosć kremów na zmarszczki jest dosć gęsta i nie zawsze nadaje sie do skóry mieszane ten jest super

gość

gość | | Zgłoś

autor: gość
SVR Speclift 35 jest rewelacyjny, ma retinol i jest dla tego wieku, z tego co wiem to są dwa rodzaje kremów, dwie konsytencje obie dość lekkie, bo większosć kremów na zmarszczki jest dosć gęsta i nie zawsze nadaje sie do skóry mieszane ten jest super
Przepraszam ze pytam co to jest SVR?

gość

gość | | Zgłoś

SVR to firma produkująca kremy, dostępne w aptece. Fakt 35+ jest dobry.

gość

gość | | Zgłoś

haha a ja znam taka przed 50-tką,a jak inni dowiadują się ile ma lat to rozdziawiają gębę !i nigdy nie stosowała żadnych dziwnych preparatów tylko zwykłe kremy dla dzieci

gość

gość | | Zgłoś

Przestałam stosować żele i wywaliłam mydła, najlepiej przemyć skórę wodą różaną, robić naturalne maseczki, np. z jabłka, ze śliwki, mleka, z oliwą trzeba uważać, bo może zapychać i skóra nie oddycha, a potem wygląda na odwodnioną. Mam skórę jak 20-tki, a mam 31, ale muszę o nią dbać. Robię masaż twarzy, oklepywanie twarzy, ćwiczę, jem zdrowo, to daje efekty. Jeszcze nie zaczęłam się starzeć hormonalnie, ale na to to nie wiem, co działa, coś może z fitohormonami, jak np. koper włoski, soja, tofu.

nataszap

nataszap | | Zgłoś

mam 35 i skóre bez zmarszczek, z makijażem wyglądam na 26-27 a bez na 20 ...ludzie nie wierza w mój wiek. używam naturalnych kosmetyków, bardzo dbam o skórę. Ale uważam że geny mają tu największe znaczenieplus pielęgnacjaoczywiście i zdrowy tryb życia. nie palę nie piję -ćwiczę zdrowo jem.U mnie są dobre geny zarówno od strony taty jak i mamy wszystkie kobiety mają "dobrą" skórę. Babcie mają po 85 lat a wyglądają lepiej niż niejedne 60 tki. ...


X
Drodzy Czytelnicy,
Połączyliśmy nasze siły z serwisem WP Kobieta
i od dziś nasze treści będziecie mogli przeczytać na tym właśnie serwisie.

Dziękujemy, że jesteście z nami!
Redakcja