4 Komentarze

Tagi Ratowniczka Snobki golenie depilacja gładkie nogi podrażnienia po depilacji sposoby na wrastające włoski

Ratowniczka Snobki: sposoby na gładkie nogi

Choć domowych metod depilacji jest obecnie naprawdę wiele, to każda z nich obarczona jest pewnymi niedogodnościami i „skutkami ubocznymi”. Wystarczy wspomnieć o podrażnieniach, czy przesuszeniu skóry po goleniu, uszkodzeniach chemicznych naskórka po depilacji kremami, czy wrastających włoskach po depilacji. Dziś zdradzimy Wam kilka sposobów jak sobie z nimi radzić i jak ich unikać.

Podrażnienia
Podrażnienia skóry pojawiają się dość często po klasycznym goleniu. Najczęściej są oznaką stosowania maszynki o stępionym już ostrzu. Przyczyną może być również niedostateczne nawilżenie i poślizg w trakcie golenia – szczególnie, gdy do tego celu stosowane jest mydło lub żel pod prysznic. Gdy podrażnenia pojawiają się również po specjalnie przeznaczonych do tego celu żelach i piankach, warto wypróbować inny sposób – na lekko zwilżonej skórze rozprowadzić grubszą warstwę balsamu do ciała, a następnie ogolić nogi jak przy użyciu pianki.

Przesuszona skóra
Przesuszenia mogą pojawić się po każdym typie depilacji. Teoretycznie zastosowanie nawilżającego balsamu po zabiegu powinno rozwiązać sprawę. Najlepiej jednak wybierać takie, które przeznaczone są specjalnie do pielęgnacji po depilacji lub takie, które zawierają substancje nawilżające (np. d-panthenol, alantoinę, glicerynę, kwas hialuronowy lub mocznik).

Wrastające włoski
To typowy problem pojawiający się po większości metod związanych z usuwaniem włosków z cebulką, zatem tych z użyciem depilatorów mechanicznych, wosku, czy pasty cukrowej. Osłabionym włoskom trudniej jest przebić się przez naskórek i rosną pod nim, wywołując często stany zapalne. Rozwiązanie to regularne wykonywanie peelingów, masaży szorstką gąbką lub szczotką. Można też skorzystać z salonowego peelingu chemicznego, który usunie zrogowacenia, zmiękczy skórę i ułatwi przebijanie się nowych włosków.

Uszkodzenia chemiczne naskórka
Powstają dość często przy stosowaniu depilatorów w kremie, przypominają nieco oparzenia, a ich przyczyną jest zwykle niedostosowanie czasu obecności kosmetyku na skórze lub depilowanie tego samego miejsca dwa razy pod rząd. Powstawanie chemicznych nadżerek to także domena wrażliwej i delikatnej skóry. Dlatego przed użyciem depilatora w kremie należy przeprowadzić test na niewielkim obszarze, a w trakcie zabiegu – bezwzględnie przestrzegać zalecanego czasu i wskazań instrukcji.

Krostki i czerwone plamki
Mogą wynikać z nieostrożnego golenia lub być skutkiem wrastania włosków. Czerwone plamki pojawiają się natomiast przy uszkodzeniu mieszka włosowego. Niewiele osób przy tym wie, że po depilacji mechanicznej zaleca się unikanie kontaktu z wodą depilowanych miejsc przez około 24 godziny – taki trick pozwala skórze szybciej wrócić do równowagi i zagoić mikrouszkodzenia.

Masz nietypowy problem lub pytania? Chcesz się czegoś dowiedzieć? Pisz na adres:
info@snobka.pl

Ratowniczka Snobki: sposoby na gładkie nogi

Autor: Uriko
gość

gość | | Zgłoś

SVR Xerial 10 do ciała jako balsam a jak są wrastające włoski to XERIAL 30 tylko kremy z mocznikiem na takie problemy:D

gucio

gucio | | Zgłoś

popieściłbym takie stópki.mmmm

kosmetyczka

kosmetyczka | | Zgłoś

opalanie denaturatem jest najlepsze na gładkie nogi, mówię wam, pracuje w branży już długo

Anka

Anka | | Zgłoś

Na suchą skórę polecam krochmal, tak wiem dziwne. Jak sama o tym uslyszalam miałam ochote wyśmiać koleżankę ale przemycie skóry krochmalem powoduje ze staje się gładka i mam wrażenie jakbym wklepała w nią ogromne ilości kremu nawilżającego. Polecam używanie jako mydła głównie do twarzy ale do nóg również ;)


X
Drodzy Czytelnicy,
Połączyliśmy nasze siły z serwisem WP Kobieta
i od dziś nasze treści będziecie mogli przeczytać na tym właśnie serwisie.

Dziękujemy, że jesteście z nami!
Redakcja