4 Komentarze

Tagi snobka intymnie alternatywne zastosowania testów owulacyjnych test owulacyjny wykrywa ciążę test owulacyjny test ciążowy planowanie płci dziecka

Snobka intymnie: alternatywne zastosowania testów owulacyjnych

Testy owulacyjne, nieco mniej popularne niż testy ciążowe, znacznie ułatwiają zadanie parom starającym się o dziecko. O podstawowych zagadnieniach i zasadach ich działania pisaliśmy TUTAJ. Istnieje jednak kilka wątków, których nie poruszaliśmy – to warto wiedzieć!

Test owulacyjny wykrywa ciążę
Dzieje się tak ze względu na duże podobieństwo hormonu luteinizującego LH (którego szczytowe stężenie przypada na moment około 24 godzin przed owulacją) i hormonu ciążowego beta HCG – we wczesnej facie ciąży obydwa te hormony łączą się. Efekt jest taki, że test owulacyjny w ciąży zawsze wychodzi pozytywny. Jednak z drugiej strony pozytywny test po owulacji, wcale nie musi oznaczać ciąży. W takim wypadku, dla upewnienia się, warto sięgnąć po tradycyjny test ciążowy.

Czy w takim razie test ciążowy zawodzi podczas owulacji?
Nie, test ciążowy nie wykryje owulacji i nie powinien wskazywać żadnych anomalii podczas jej trwania. Dzieje się tak dlatego, że beta HCG w znacznie podwyższonych stężeniach znajduje się w organizmie tylko w czasie ciąży, natomiast LH oznaczany jest zawsze. Stąd testy ciążowe „przygotowane” są na sytuację, gdy oba hormony krzyżują się.

Test owulacyjny a płeć dziecka
Niektóre pary posługują się właśnie testami owulacyjnymi do… zaplanowania płci dziecka. Jak to możliwe? Biorąc pod uwagę, że plemniki „męskie” (z chromosomem Y) żyją do 3 dni i są znacznie szybsze, a żywotność „żeńskich” (z chromosomem X), o wiele bardziej odpornych, wynosi do 6 dni, to aby począć chłopca należałoby się wstrzelić idealnie w dzień owulacji (gdy test pokazuje dwie kreski). Prawdopodobieństwo poczęcia dziewczynki daje natomiast inseminacja około 2 – 3 dni przed spodziewaną owulacją. To oczywiście tylko teoria nie dająca 100% pewności, ale nie brakuje szczęśliwych par, którym udało się zaplanowanie płci dziecka w taki sposób.

Snobka intymnie: alternatywne zastosowania testów owulacyjnych

Autor: Uriko
gość

gość | | Zgłoś

Te testy stosowali moi znajomi wlasnie by poczac syna. Udalo im sie, i dzis maja i syna i corke. Ja jednak ich nie kupilam ( ze wzdglwdu na cene ) i udalo nam sie poczac syna!!! Jesli ktos ma regularne miesiaczki takich testow nie bedzie potrzebowal.

zxcvb

zxcvb | | Zgłoś

hehehe... widzę, że autorka czyta komentarze, poprawia tekst i usuwa komentarze, w których znalazły się sugestie dotyczące tekstu...
Żenada.

gosć

gosć | | Zgłoś

wyraz "inseminacja" w takim artykule?! ...kto to pisze? a jeszcze gorzej, że ja to czytam :/

Ulkkkla

Ulkkkla | | Zgłoś

Dwie kreski testu owulacyjnego nie ciazowego matołku! Ja korzystalam i zaszlam za 1 razem. Polecam! Tylko dobrze przeczytajcie instrukcje , zeby nie błyskaćcwuedzą jak koleżanka...


X
Drodzy Czytelnicy,
Połączyliśmy nasze siły z serwisem WP Kobieta
i od dziś nasze treści będziecie mogli przeczytać na tym właśnie serwisie.

Dziękujemy, że jesteście z nami!
Redakcja