1 Komentarz

Tagi masaż Zanzibar masaż afrykański Salon&SPA Empire zabiegi relaksujące zabieg idealny na jesień masaż olejek z kwiatu pomarańczy salony Empire

Sprawdziłyśmy na sobie: egzotyczny masaż Zanzibar

Z reguły w listopadzie dopada nas beznadziejna, jesienna chandra. Po lecie zostało tylko wspomnienie, a przed nami długa zima. Dni coraz krótsze, deszcze, przymrozki...

Gdy mamy wszystkiego dość, warto wybrać się na masaż. Polecam afrykański masaż Zanzibar, który przetestowałam w Salon&SPA Empire. Ten masaż wykonywany jest w rytmie muzyki afrykańskiej i hinduskiej (rozpoznałam wątek muzyczny z filmu "Wierny ogrodnik"). Wykorzystano utwory zarówno bardzo spokojne, jak i dynamiczne, które łagodnie się przeplatają.

Dźwięki sugerują odpowiednie ruchy i techniki masażu. To pozwala na głębokie odprężenie, ale też nie sprawia, że zaspiamy. Wręcz przeciwnie, po zabiegu mamy mnóstwo pozytywnej energii.

Na początku bardzo dokładnie masowane są plecy, z reguły najbardziej spięte. - Wykorzystuje tutaj głównie techniki masażu klasycznego, ale jest to masaż głęboki, odczuwalny, pracują nie tylko moje dłonie, ale i nadgarstki, przedramiona, a nawet łokcie- dodaje Magda Dzwonkowska, masażystka z salonu Empire. Masaż nóg ma przede wszystkim działanie drenujące, by pomóc odprowadzić z nich wodę i toksyny. Na końcu masowana jest także twarz i głowa. Tutaj z kolei najważniejsze jest uciskanie, podobnie jak w japońskim masażu shiatsu.

Masaż afrykański łączy kilka technik - masażu klasycznego, tajskiego i właśnie japońskiego. Zanzibar ma przede wszystkim działanie relaksujące, ale pomaga także na spięte plecy czy ociężałe nogi. Podczas niego wykorzystuje się olejek z kwiatu pomarańczy o silnym działaniu nawilżającym i drenującym. Dlatego na masaż Zanzibar najlepiej wybrać się wieczorem, bo kąpiel tego samego dnia nie jest wskazana (ew. szybki prysznic samą wodą). Dodatkowy plus? Gładkie, super nawilżone ciało. Masaż trwa godzinę, kosztuje 160 zł.

Autor: Dorota
gość

gość | | Zgłoś

najlepiej to mnie masuje mój mąż, wie gdzie uciskać

gość

gość | | Zgłoś

autor: gość
najlepiej to mnie masuje mój mąż, wie gdzie uciskać
No i świetnie


X
Drodzy Czytelnicy,
Połączyliśmy nasze siły z serwisem WP Kobieta
i od dziś nasze treści będziecie mogli przeczytać na tym właśnie serwisie.

Dziękujemy, że jesteście z nami!
Redakcja