2 Komentarze

Tagi fitness Surfset trend w fitnessie

Trend w fitnessie: Surfset, czyli surfing w czterech ścianach

Ergometr zamiast spływu kajakowego, spinning w zastępstwie przejażdżki rowerowej, bieżnia zamiast joggingu – pod dach przenoszą się coraz liczniejsze rodzaje aktywności. Jakiś czas temu dołączył do nich surfing, który doczekał się swojego fitnessowego odpowiednika: zajęć Surfset.

Surfset to aktywność w sam raz dla osób, które lubią poruszać się w rytm fal, ale niekoniecznie w wodzie. Zajęcia prowadzone są na imitującym deskę surfingową urządzeniu RipSurfer X, a ich uczestnicy – przynajmniej na początku przygody z maszyną – uczą się utrzymania równowagi. Później, naśladując ruchy surferów, ćwiczą wszystkie grupy mięśni. Dzięki temu budują m.in. koordynację, wydolność tlenową oraz stabilność mięśni.

Choć idea zajęć Surfset znana jest od kilku lat, na popularności zyskała ona dopiero po spopularyzowaniu jej poza Nowym Jorkiem. Pierwsze studio dało początek przyzwoicie rozbudowanej sieci, działających na kilku kontynentach, w tym w Europie. Skąd sukces zajęć inspirowanych surfingiem? Otóż łączą one korzyści płynące z treningu cardio, TRX (czyli treningu w zawieszeniu) i ćwiczeń na platformie Bosu. Dzięki temu gwarantują uzyskanie atletycznej budowy ciała.

Nowojorskie studio Surfset, które dało początek nowej modzie w świecie fitnessu, oferuje kilka programów. W zależności od oczekiwanych efektów, koncentrują się one na treningach cardio, siłowych czy interwałowych. Program mający kształtować stabilność ciała inspirowany jest jogą. Osobom oczekującym spalania tłuszczu zaleca się z kolei ćwiczenia intensywne, wykonywane w szybkim tempie. Trenerzy oferują też program skupiony na budowaniu masy mięśniowej lub mieszany – łączący zalety wszystkich pozostałych propozycji w jedno.

Surfset pozwala na spalenie od 500 do 900 kalorii w ciągu 45 minut, czyli tyle, ile traci się w ciągu kilku godzin surfowania. Zajęcia inspirowane surfingiem wyglądają więc obiecująco. Niestety, nie dotarły one jeszcze do Polski, ale rozwój sieci Surfset wciąż trwa i pozostaje mieć nadzieję, że nie ominie on naszego kraju.

Zobacz też: Top 6. Trendy w fitnessie na 2015 rok

Autor: Margaret
fsdfsfsdfsd

fsdfsfsdfsd | | Zgłoś

czego to nie wymyślą :D

gość

gość | | Zgłoś

Jedyny sposób na zdrowe odchudzanie i długotrwałe wyniki jest zmiana nawyków żywieniowych.
Po co całe życie się odchudzać, to jest bardzo męczące dla naszego organizmu.
Ja już z tym nie mam problemu, zmieniłam nawyki żywieniowe,
ale pomógł mi w tym polecając mi świetny program konsultant Wellness
(idealnafigura24.pl), schudłam zdrowo, bezpiecznie, co najważniejsze utrzymuje już ponad rok świetną figurę.Każdemu to polecam

florius

florius | | Zgłoś

jedno odchudzi to cudo na pewno - portfel :) Czy to nie dziwne ile ludzie są skłonni zapłacić za rzeczy kompletnie im niepotrzebne? Ale oczywiście "na fitnesie" szybciej sie chudnie...

gość

gość | | Zgłoś

Co za bzdura, przecież to pozycje z jogi i pilatesu


X
Drodzy Czytelnicy,
Połączyliśmy nasze siły z serwisem WP Kobieta
i od dziś nasze treści będziecie mogli przeczytać na tym właśnie serwisie.

Dziękujemy, że jesteście z nami!
Redakcja