3 Komentarze

Tagi kosmetyki na bazie węgla maseczki na bazie węgla pasta do zębów z aktywnym węglem Bielenda Origins Clinique

Węgiel podbija rynek kosmetyczny

Jeszcze rok temu kosmetyki na bazie aktywnego węgla wydawały się nieco abstrakcyjne. Z czasem kobiety zaczęły się do nich jednak coraz bardziej przekonywać. Efekt? Obecność węgla w maseczkach do twarzy czy nawet w paście do zębów przestaje dziwić.

Choć do teraz największą popularnością cieszą się wzbogacone dodatkiem aktywowanego węgla gąbki Konjac i mydła, wśród nowości przeważają raczej oczyszczające maseczki. Węgiel stał się wiernym towarzyszem glinki. Dzięki zdolności do absorbowania toksyn i zanieczyszczeń traktuje się go jako panaceum na rozszerzone pory i nadmiar sebum. Jego właściwości zaczęli doceniać także producenci wybielających past do zębów – węgiel okazał się być sposobem na przebarwienia po herbacie i kawie.

Węgiel działa jak magnes przyciągający brud i nadmiar sebum. Jego skuteczność zależy od stężenia oraz długości kontaktu ze skórą. Choć wiele maseczek zalecanych jest do pielęgnacji każdego typu skóry, nie wszystkim one służą. Nakładanie żelu lub maski na wrażliwą cerę kończy się niekiedy wysuszeniem i podrażnieniami. Zniechęcające bywa zwłaszcza połączenie węgla z mentolem, które mimo właściwości orzeźwiających nie pozostawia po sobie miłego uczucia.

Kosmetyki na bazie aktywnego węgla zbierają najrozmaitsze recenzje – od zachwytu po niezadowolenie. Poniżej kilka propozycji, które mogą okazać się strzałem w dziesiątkę.

Zobacz też: Nowy trend: soki z aktywowanego węgla

 

Oczyszczająca maseczka do twarzy z aktywnym węglem Clear Improvement, Origins

Oczyszczająca maseczka do twarzy z aktywnym węglem Clear Improvement, Origins

Podobne działanie wykazuje maska Clear Improvement Active charcoal mask to clear pores marki Origins. Kosmetyk bazuje na otwierającym pory aktywowanym węglu, wchłaniającej toksyny białej glince chińskiej i rozpuszczającej zanieczyszczenia lecytynie. Zadaniem maseczki jest więc oczyszczenie skóry z toksyn i nadmiaru sebum oraz wygładzenie cery. Cena ok. 130 zł/100 ml.

gfdgf

gfdgf | | Zgłoś

Ale luksus, węgiel aktywny , a aptece 20 kapsułek kosztuje 5 zł, najlepsza maseczka to 1.5 ł jogurtu z biedronki i z 10 kapsulek wysypać węgiel , wymieszać i z 20 minut na twarzy, koszt z 3 zł za maseczke a efekty wwowowo, a nie za 125 zł

żel alaclarin

żel alaclarin | | Zgłoś

węgiel jest bardzo pomocny, sama mogę to potwierdzić, stosowałam wiele maseczek, które mi pomagały w połączeniu żelem przeciwtrądzikowym alaclarin pozbyłam się trądziku

gość

gość | | Zgłoś

Żadna nowość. Lawendowa farma od wielu lat ma mydła z aktywnym węglem.


X
Drodzy Czytelnicy,
Połączyliśmy nasze siły z serwisem WP Kobieta
i od dziś nasze treści będziecie mogli przeczytać na tym właśnie serwisie.

Dziękujemy, że jesteście z nami!
Redakcja